273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Prośba o pomoc praca mgr!!!

Szukam materiałów dotyczących instalacji służących do odzysku ciepła ze ścieków do przygotowania cwu w budynku hotelu będę wdzięczna o jakiekolwiek informacjie jak narazie to wiem tylko o firmie menerga i też nie wiele tyle co ze strony internetowej!!!!????????

Trzeba trochę ruszyć głową, kilka wymienników, kilka pomp i instalacja gotowa. Tak prosto. Podpowiem, że warto wykorzystać informacje dot. pomp ciepła. Ścieki to tylko dolne źródło, a hotel to tylko odbiornik cwu.
Temat ciekawy. Prawdopodobnie jakiś profesor ma do opracowania taki temat na zlecenie

Trzeba trochę ruszyć głową, kilka wymienników, kilka pomp i instalacja gotowa. Tak prosto. Podpowiem, że warto wykorzystać informacje dot. pomp ciepła. Ścieki to tylko dolne źródło, a hotel to tylko odbiornik cwu.
Temat ciekawy. Prawdopodobnie jakiś profesor ma do opracowania taki temat na zlecenie
Jak zwykle odzywają sie cwaniaczkowie co to niby na wszystkim świetnie sie znają, ale nic nie chcą mówić, bo to wszystko proste....

Rylewski ( masa therm ) w jakiejs publikacji opisywal taka instalacje.

Dziekuję za wypowiedzi ale mimo wszystko dużo sie nie dowiedziałam głównie chodzi mi o to jak na poczatek ustalić ilość i temperaturę ścieków i które brać pod uwagę czy konieczna jest odzielna kanalizacja prysznice plus umywalki być moze zadaję nie właściwe pytania!!:( a jesli chodzi o profesora to jest gorzej wiem że temat jest ciekawy problem polega na tym że na uczelni właściwie nikt nic na ten temat nie umie mi powiedzieć!!!!

Panie Jaro jakbyś odwrócił moje zdanie to wcale nie wyszło by że cwaniakowałem. Calkiem odwrotnie temat nie jest prosty, a powiedziąłbym że ambitny. Co do rozdziału instalacji, nie wiem czy praktycznie jest to uzasadnione. Teoretycznie napewno. Trzeba by było może pomyśleć o jakimś zbiorniku uśredniajacym. Łatwiej przyjać temperaturę średnią. Nawet gdyby była sama zimna to już warto.

Trzeba trochę ruszyć głową, kilka wymienników, kilka pomp i instalacja gotowa. Tak prosto. Podpowiem, że warto wykorzystać informacje dot. pomp ciepła. itd itd
Pozwoliłem sobie jeszcze raz zacytować Twoją wypowiedź.
Co do tematu, to jest on dosyć skomplikowany i chodzi mi tutaj o technologię a nie o obliczenia cieplne. Generalnie to nie wiem jak sobie można z tym poradzić, z uwagi na liczne problemy eksploatacyjne, no ale moi przedmówcy wiedzą....

Brzęczkowski doradziłby, że lepsze efekty energetyczne i miniejsze ryzyko to lepiej zaizolować. A Wally, że rzeźbisz w gównie.

W CZYM MIAŁBY BYĆ TEN PROBLEM EKSPLOATACYJNY

W CZYM MIAŁBY BYĆ TEN PROBLEM EKSPLOATACYJNY
TO PROSTE, POMYŚL TROCHE

... jeden projektuje.... drugi zabezpiecza wykon. po czasie cosik się rozszczelni..

PYTAŁEM POWAŻNIE O PROBLEMY EKSPLOATACYJNE

Poważnym problemem jest zasyfianie sie wymiennika.

druciana szczotka, zdejmujesz marynarę, plum i wymienniczek znowu czysty.

Ja wiem że wszyscy tu ze sobą dyskutują i za wypowiedzi serdecznie dziękuje co do wymieników jest centrala Menergi w które zasyfianie jest rozwiązane w pewien sposób tylko ze wszystkie porady i ewetualne obliczenie podawane są dla basenów a mi chodzi o cwu jesli miałby ktoś z państwa informacje na temat juz istniejącej takiej instalacji była bym bardzo wdzieczna.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.