265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Piecyki naftowe

Witam,

Zamierzam zakupić piecyk naftowy do dogrzewania pokoju - dotychczas miałem gazowy i nie jestem zadowolony. Po trzech sezonach wlkład nie spala gazu do końca i śmierdzi w domu gazem! Dlatego myślę o naftowym (do 500 PLN).
Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia z takim piecykiem ? A jak kosztowo to wygląda? Czy nie śmierdzi naftą w pomieszczeniu ogrzewanym?

Czekam na opinie.

Zawsze bedzie smierdzieć o ile spalny nie są odprowadzane na zewnatrz. W ten sposób się trujesz. Poszukaj rozwiazania z odprowadzeniem spalin przez scianę.

Dobry piecyk naftowy to wydatek w granicach 1200-1800 zł.
Najlepiej ze sterownia elektronicznym, na TAYOSAN lun INWERTER. Dają dużą oszczedność i wogóle nie śmierdzą; oczywiście musi być właściwe paliwo

Piecyk nafowy w czasie pracy nie wydziela żadnego zapachu.
Problemem jest tylko właczenie piecyka i szczególnie wyłączenie - wówczas trochę pachnie.
Sam zapach zalezy głównie od jakości paliwa (jego czystosci).
Spalin praktycznie nie ma dlatego też mozna je używac w
pomieszczeniach mieszkalnych. Dają bardzo fajne ciepło.
I stakje się coraz bardziej ekonomiczny - gaz drożeje.
Pozdrawiam

a gdzie mogę się zaopatrywać w naftę, szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia

Z tego co ostatnio znalazłem gdyz sam interesuje sie zakupem takiego piecyka, (ba kupiłem do biura) to paliwo mozna kupić w sklepach sieci NOMI i MAKRO wszystko zalezy jaki piecyk sie uzywa. Np na stronie firmy Uni-lux mozna znaleźć informacje o punktach sprzedazy nafty Tosaine do piecyków firm Kero,Tpysan i Inventer (te firma sprzedaje), zas na Zibro, informacje o punktach sprzedazy nafty Zibro Plus. osobiscie uwazam, że najwazniejsze aby nafta spełniała parametry okreslone przez prpducenta piecyka. A co do smrodku, to faktycznie pojawia sie przy rozruchu i podczas wyłączenia, W trakcie nie zauwazylem nieprzyjemnego zapachu.

Chce kupic taki piecyk do ogrzania sklepu z zapleczem czy jeden ogrzeje dwz pomieszczeni 48m i ile to spala tej nafty

Chce kupic taki piecyk do ogrzania sklepu z zapleczem czy jeden ogrzeje dwz pomieszczeni 48m i ile to spala tej nafty

KNOT DO TAKIEGO PIECA KOSZTUJE OK 100 ZLOTCH

knotów w piecykach od 1300zł nie ma:)))

w takim wypadku to tylko grzwejnik gazowy turbo!

Jeżeli piecyk to tylko sterowany elektronicznie naftowy z katalizatorem.Gazowy wydziela bardzo dużo wilgoci.Sam mam naftowy INVERTER 3003 ale dobre podobne piece to Kero,Tayosan.Są to Japońskie piece z wtryskiem paliwa i podwójna komorą spalania.Paliwo to specjalna nafta wysokooczyszczona i praktycznie bezzwonna-frakcje aromatyczne rzędu 0,007g/g.(Tosaine)Piecyk dobrze radzi sobie z moim 60 metrowym mieszkaniem.Oczywiście im więcej pomieszczeń tym gorsze rozchodzenie ciepła po całym mieszkaniu no i im zimniej na dworze tym wieksze zużycie paliwa (średnio w zimie 3 baniaki 20l na miesiąc)

Nie kupujcie tylko w firmie Unilux mają fatalnych serwisantów robią wszystko żeby dotrwać do końca dwuletniej gwarancji(3 razy naprawiali tą sama wadę i jej nie usunęli zawzięcie twierdząc że jest wszystko ok.Po wysłaniu pieca do siedziby firmy w celu naprawy lub wymiany odesłali ... nienaprawiony !!!Piec nadal się nie odpala ale gwarancja już wygasła i Unilux ma już spokój...

PIECYKI NAFTOWE NP. ZIBRO= SA BARDZO ALE TO BARDZO PALIWOŻERNE (I TO TE Z MNIEJSZYSZ KW) PO DRUGIE ŚMIERDZĄ CHOLERNIE NAFTĄ NAWET PO ZASTOSOWANIU PALIWA ORGINALNEGO OCZYSZCZONEGO I BARDZO DROGIEGO.OGOLNIE NAPRAWDE NIE POLECAM NIKOMU.

mam piecyk naftowy z termostatem ze wspomaganiem elektrycznym. Jest super, smierdzi tylko przy wlaczeniu i wylaczeniu, grzeje niesamowicie. Uzywam go tylko w pokoju. Jestm bardzo zadowolona !

mieszkam w holandii i tu kupuje paliwo(petroleum) do piecyka naftowego na stacji benzynowej q8, czy w polsce tez mozna dostac na stacji?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.