265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Bonnet Neve

Witam.
Szukam informacji na temat jakości mebli chłodniczych Bonnet Neve .Szczególnie chodzi i o urządzenia z zewnętrznym agregatem (ciągi).

Witam ponownie.
Czy naprawdę nie ma wśród forumowiczów użytkowników lub serwisantów Bonnet Neve?.
Pozdrawiam.

Meble chłodnicze Bonnet Neve były rozprowadzane przez firmę York Polska.
Większość hipermarketów w których instalacje chłodnicze wykonywał York była wyposażana w te urządzenia.
Jest to sprzęt francuski wg. mnie o przyzwoitych parametrach. Co nie znaczy, że bezkonkurencyjny.

Nie znam się na tym sprzęcie, ale jeżeli YORK to może i Pan Grzegorz, a o nim mam jak najgorsze zdanie.

rozmawiajmy o sprzęcie a nie ludziach, nie znam czlowieka, ale taki komentaż jest poniżej poziomu gruntu
Bonnet Neve jest sprzętem sredniej klasy, ani gorszym ani lepszym od innych

Proszę jedynie o ocenę sprzętu a nie osoby związane z dystrybucją.
Zadałem pytanie gdyż toczę aktualnie spór ,w którym twierdzę,że Byfuch w niczym obecnie nie ustępuje Bonnet-owi.
Chodzi o meble do zabudowy bez agregatów i sterowników,a utwierdziła mnie w tym wizyta u producenta.
Dotychczas słyszę jedynie "gorsze bo gorsze",a ja przyjmuję jedynie rzeczowe argumenty typu materiały ,rozwiązania konstrukcyjne itp.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o wypowiedzi jedynie osoby,które znają się "na tym sprzęcie"nie zaś znają Pana Grzesia.

Jeszcze jedno.
Podobno przedstawicielem Bonnet Neve w Polsce jest Linea Kraków czego potwierdzenia jakoś nigdzie nie mogę znależć.
Pozdrawiam

Linea jest przedstawicielem firmy Costan.
Jeśli zaś chodzi o ciągi to BYFUCH nie jest wcale rewelacyjny. W cenie urządzeń BYFUCH-a kupisz urządzenia JBG-2, Colda czy Bolarusa. Trochę droższe są Koxka, Costan, Taselli czy też Arneg. Jednymi z najdroższych są Carrier oraz Linde. Tak czy owak wszystkie będą pracować podobnie. Ważne jest również do jakiego przedsięwzięcia są potrzebne.

Witam. Prawdą jest co pisał Artur, że trzeba określic do czego meble maja być wykorzystywane (sklep, market, hipermarket). Czy mają to być bonety, regały czy też lady . Przykładowo BYFUCH do tej pory nie produkuje porządnych bonet która można połączyć w ciągi. Regały też nie grzeszą jakością. Trochę lepiej opanowali produkcję lad chłodniczych. jeśli zaś chodzi o porównanie urządzeń BYFUCH a BONNET NEVE to wg.mnie urządzenia francuskie są nieco lepiej wykonane i prostsze w obsłudze serwisowej.

Witam.
Chodzi o market.Trzy ciągi regałów łącznie 21m.,lady 12,5m.
wyspa mrożnicza ok 5x2m.
Znam doskonale wyroby Byfuch ,chciałem jedynie wiedzieć w czym niby bonnet miałyby być lepsze.
Znam również Colda i Bolarusa i nie widzę w czym miałyby być lepsze ,natomiast oferta JBG którą otrzymałem była znacznie droższa od Byfuchu oczywiście po uwzględnieniu prowizji otrzymywanej jako dealer Byfuch.
Jeżeli chodzi o Taselli to i owszem ,gościłem u siebie pana
Konti z tej firmy jednak warunki zakupu były nie do przyjęcia jak również brak siedziby w Polsce.
Jeszcze jedno .Janusz nie zgadzam się z Tobą co do jakości regałów i braku wysp mrożniczych Byfuch zwłaszcza,że od 2005 r.produkują oni również dla Carriera ,który jest z kolei właścicielem Linde.
Osobiście twierdzę,że wszystkie omawiane wyroby są podobnej jakości natomiast tak naprawdę wszystko zależy od jakości montażu,zastosowanych agregatów i systemu sterowania .
Odnośnie firmy Linea to którego Costana są przedstawicielem?
Pozdrawiam.

Masz całkowita rację, że wszystkie urządzenia są do siebie podobne i wszystkie będą pracować podobnie.
Oczywiscie jakość montażu, porządne agregaty oraz dobra automatyka to połowa sukcesu. Jeśli chodzi o urządzenia Taselli to jest w Polsce ich przedstawiciel tj.Krimarg z Warszawy. Jesli chodzi o urządzenia firmy Costan Refrigeration to wszystkiego dowiesz się od Linea Kraków (www.linea.net.pl).Spróbuj również zainteresować się urządzeniami Koxka oraz Pastorfrigo (dystrybucja Systherm).
Co zaś się tyczy produkcji urządzeń przez Byfuch dla Carriera, to słyszałem, że owszem produkują dla nich ale tylko małe urządzenia nie przeznaczone do łączenia.
Jeśli chodzi o JBG to na pierwszy rzut oka są nieco droższe od Byfuch, ale po konkretnych negocjacjach możesz uzyskać cenę porównywalna z urządzeniami Byfuch-a, wg. mnie urządzenia JBG są i ładniejsze i praktyczniejsze od Byfuch-a. Ostatnio montowaliśmy spory obiekt Auchan i miałem okazję przekonać się do urządzeń JBG-2.Warto się zainteresować tymi urzadzeniami.

Dziękuję za pomoc .
Tym razem zdecydowałem się na Byfuch (ekonomia)
Pozdrawiam

Czy to tobie śnieg pada z czystego nieba??

Jeżeli klient tego oczekuje to da się zrobić

Jeszcze jedno,Wentylek z tym śniegiem byłoby o wiele prościej niż z przełamywaniem stereotypów,układów i monopoli.
pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.