265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

temperatura jednostki zewętrznej split

Jaki jest bezpieczny przedział temperatur chłodnicy w splicie podczas chłodzenia? Jest jakiś czujnik bezpieczeństwa ( na ile stopni?)

jakie jest iq osoby zadającej takie pytanie?

jakie jest iq osoby zadającej takie pytanie?

pytanie myślę ok. techniczne. Interesuje mnie jak gorące są elementy chłodnicy zewnętrznej, podczas normalnej pracy urządzenia. Jak ktoś nie wie to niech nie odpowiada.
Ps. 114

Pytanie myślę ok. techniczne. Interesuje mnie jak gorące są elementy chłodnicy zewnętrznej, podczas normalnej pracy urządzenia.a jaka temp. doprowadza do awarii.
Jak ktoś nie wie to niech nie odpowiada.
Ps. 114

jaki masz czynnik chłodniczy ? .

R410A...

przy tym czynniku 55 stopni .izolacja silnika sprężarki wytrzymuje zwykle 160 stopni .w popularnych urządzeniach zabezpieczeniem jest bimetal w uzwojeniu sprężarki ,na rurze tłocznej sprężarki temperatura może przekraczać 100 stopni ,zwłaszcza gdy brakuje gazu .

Czyli "chłodnica" wytrzymuje ok 100 stopni na wejściu i nie powinno nic się uszkodzić poniżej tej temperatury, jeszcze taki szczegół - rozumiem że powrót z chłodnicy może mieć ok 70 stopni? ( może pytanie wydawać się głupie ale to dla mnie ważne).
Wielkie dzięki za pomoc.

jeśli mieszkasz w Iraku może być 70 stopni jeśli w Norwegi powinno być mniej .

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.