273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

program wentyle - pomocy bo zwariuje

Witajcie.
Zainstalowałem wentyle do autocada i mam problem z podłączeniem nawiewników widzianych z góry... ciągle wyskakuje błąd => niepodłączony nawiewnik. Jak go należy wstawić aby było prawidłowo?
Przykład: kanał wentylacyjny prowadzimy w suficie podwieszanym i wentylujemy pomieszczenie pod nim.

Podpisuję się pod ta prośbą. Również kilka dni temu zainstalowałem i ..zonk...

a instrukcja do "wentyli" CAŁA przeczytana?
Bez rysunku to można tylko zgadywać co tam napsuliście.
Pracuję na wentylach od kilku lat, prawdopodobnie nie rysujecie dokładnie kanałów i punkt styku nawiewnika nie pokrywa się idealnie z punktem łączenia kształtki za nawiewnikiem. Możliwe też że podłączacie nawiewnik kolanem w widoku z góry, takie kolano ma początkowo tylko jeden punkt styku, drugi trzeba sobie stworzyć.

Proszę niech ktoś wytknie mi błąd (doradzi), jak postępować ,by nawet przy próbie policzenia najprostszej instalacja składającej się np. z kanału i kolana nie pojawiał się komunikat " Brak połączenia elementu Naw ...".Być może jest to pytanie b. błahe,ale ja nie wiem w którym momencie i gdzie popełniam błąd.Próby edytowania elementów , dopasowania kształtki z kanałem niestety nie rozwiązują problemu.Z góry dziękuje wszystkim guru,którzy zechcą mnie oświecić.
Adam

Ściagłem ostatnio nowa wersje 6.0 i też mam cały czas ten sam komunikat "brak powiązania elementu...". Nie wiem co moze byc nie tak na starszej wersji działało bez zarzutów niestety straciłem juz instalke :/. Może ktoś pomoże przynejmniej linkiem do wersji starszej niż 5,0 tzn takiej gdzie edycja wlotów i wylotów była prostsza bo w tym jest chyba problem...

w przypadku komunikatu "brak połaczenia z Naw..." , nalezy zastosowac polecienie "dopasowanie kanału " , dopasowuje to jak sama nazwa brzmi zaznaczony kanał do kształtki

Troche z innej beczki ale moja uwaga tez dotyczy Wentyle i błędu "brak powiązania z nawiewnikiem".
Zastanawiam się dlaczego przy wstawianiu kolan nie ma opcji punktu wstawienia w środku przelotu. Jest opcja pkt wstawienia z prawej i lewej (jak jest rzut kolana), jest opcja punktu wstawienia kolana gdy kanal wychodzi w dół albo w góre,
Brakuje mi natomiast opcji odwrotnej. Czyli rysuje fragment instalacji od nawiewnika. Wstawiam nawiewnik, od nawiewnika odchodzi kolano.... no właśnie i tu trzeba by wstawic kolano i Autocadowskim "przenieś" dopasowac kolano na właściwe miejsce. Tylko ze wtedy program przy obliczeniach pokazuje brak powiązania... i w sumie ma racje.
Chyba że to ja coś pokombinowałam i rysując instalacje od nawiewnika da sie od razu przejść do kolana i dalej.
Mam nadzieję ze wyjaśniłam to w miarę klarownie.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

Czy ktoś wie jak to rozwiązać???

Sorry za odkop, ale sam mam taki problem, a tu sytuacja bez odpowiedzi. Robię wszystko zgodnie z filmem instruktażowym ,,Film01 Powiazania i wydajnosci 01''. Szczegóły przesyłam w załączonych zrzutach ekranu i w pliku dwg. Wyświetla się komunikat ,,błąd połączenia elementu wyw-6'' czyli wywiewnika z pomieszczenia. Nie wiem czym to może być spowodowane

Piszcie w takich sprawach na tomicad@tomicad.pl lub dzwońcie 607 292 516, rozwiązując konkretny problem z połączeniem zazwyczaj wyjaśniamy sprawę, tak, że problem w przyszłości już nie występuje. Zapraszam

pisałem na podany e-mail w tej sprawie

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.