ALUCOLOR Sp. z o.o. - logo

ALUCOLOR Sp. z o.o.

Grunwaldzka 6
84-230 Rumia
Firma Alucolor istnieje od 1989 roku, obecnie jest przedstawicielem Szwedzkiej firmy HEATEX - producenta krzyżowych wymienników ciepła. Służą one do odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego.
Sprawność odzysku dochodzi do 95%.

WYMIENNIK KRZYŻOWY

W tego typu wymiennikach stosuje się przepływ krzyżowy, tzn. strumień powietrza ciepłego przepływa prostopadle do strumienia powietrza zimnego.
Wymiennik zbudowany jest z aluminiowych płyt lamelowanych o grubości 0,2 mm, pomiędzy którymi przepływają strumienie nawiewanego i wywiewanego powietrza prowadzone w prądzie krzyżowym wobec siebie i całkowicie odseparowane.
Powietrze usuwane z pomieszczenia przepływa, przez co drugą przestrzeń pomiędzy płytami wymiennika nagrzewając je. Powietrze nawiewane odbiera ciepło z płyt i wędruje do pomieszczeń. Tym sposobem stosunkowo niewielkim kosztem mamy zawsze świeże, czyste i ciepłe powietrze w pomieszczeniu.
Zalety:
- prosta konstrukcja,
- nie wymaga doprowadzenia energii napędowej spoza układu,
- nie posiada części ruchomych,
- wysoka sprawność.

HEATEX
Firma Heatex została założona w 1987 roku w mieście Trelleborg na południu Szwecji. Zajmuje się wyłącznie produkcją krzyżowych a od niedawna również obrotowych wymienników ciepła. Cała produkcja odbywa się w Szwecji i jest w dużym stopniu zautomatyzowana. Nadzór prowadzą wysokiej klasy specjaliści.
Obecny produkt jest wynikiem ciągłego doskonalenia samego urządzenia, stopu aluminium, powłoki epoxy, konstrukcji, technologii produkcji oraz sposobu obliczania przepływu ciepła w wymiennikach.

WŁAŚCICIELE
- Roland Nilson - ceniony w Europie konstruktor maszyn oraz
specjalista od obróbki aluminium.
- Roland Gortz - posiada doktorat z dziedziny teoretycznego
przeliczania przepływu ciepła w wymiennikach
powietrze - powietrze.

SPRZEDAŻ
Sprzedaż odbywa się do 35 krajów na wszystkich kontynentach. W Polsce klientami są prawie wszyscy więksi producenci central klimatyzacyjnych.

GWARANCJA
Heatex udziela gwarancji na podstawie Europejskiej Normy dla warsztatów i firm produkcyjnych ORGALIME S 2000.

CERTYFIKAT
Wymienniki Ciepła produkcji Heatex jak również Program Doborowy stworzony przez firmę Heatex uzyskały 11 marca 2004 certyfikat
EUROVENTU (www.eurovent-certification.com).

PROGRAM DOBORU
Program kalkulacyjny dostępny do bezpłatnego pobrania i użytkowania na stronie www.heatex.com.
Zakres produkcji:

- MODEL H (wysoka sprawność)
Model H charakteryzuje się pofałdowanymi płytami wykonanymi z aluminium albo aluminium pokrytym warstwą epoxy. Wymiana ciepła jest wzmacniana przez powodującą turbulencję powierzchnie. Zwiększenie turbulencji odbywa się bez powstawania miejsc narastania pyłu oraz zmian prędkości. Tym sposobem cała powierzchnia wymiennika ciepła jest maksymalnie wykorzystywana.
Model H może pracować w różnicy ciśnień do 1800 Pa i temperatury do 200oC.
Wymiennik zapewnia sprawność odzysku 50÷95%


Dobór wymiennika na podstawie parametrów wejściowych, wycenę oraz ewentualny termin dostawy można uzyskać w ciągu jednej rozmowy telefonicznej.
Służę również pomocą w obsłudze programu doborowego.