COOL - logo

COOL

Lipowa 10
05-123 Chotomów
P.P.H. Cool jest największą polską firmą dostarczającą freonowe urządzenia chłodnicze dla potrzeb przemysłu, handlu, gastronomii i klimatyzacji.
Firma rozpoczęła swoją działalność w 1981, wykonując montaże i serwisując instalacje klimatyzacyjne. Wraz ze zmianą systemu gospodarczego, na przełomie lat 1989/1990 firma rozpoczęła import nowoczesnych agregatów chłodniczych, sprężarek i klimatyzatorów.
Przełomowym rokiem w działalności firmy był rok 1992, w którym to rozpoczęto produkcję agregatów chłodniczych. Pierwszym modelem był dziś już legendarny G 8,2. Następne lata przyniosły nowe typy i całe serie agregatów.

W roku 1996 korzystając z najnowszych osiągnięć techniki chłodniczej firma Cool rozpoczęła profesjonalną produkcję zespołów sprężarkowych.

W roku 2000 wprowadzono pod marką Cool klimatyzatory, które w krótkim czasie zdobyły sobie przychylność rynku.

Siedziba firmy oraz główny zakład produkcyjny mieści się w Chotomowie pod Warszawą.
Jednocześnie z produkcją firma Cool rozwinęła własną sieć dystrybucji, w której oprócz agregatów, zespołów sprężarkowych, klimatyzatorów i schładzaczy wody oferowane są wentylatorowe chłodnice powietrza, armatura chłodnicza, czynniki chłodnicze oraz całe systemy chłodnicze.