Produkty Centrum Klima – wiodącego na rynku polskim oraz liczącego się w Europie producenta i dystrybutora systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – uzyskały certyfikat instytutu KIWA SWEDCERT w Karlskronie. Atest klasy szczelności otrzymało pełne portfolio stalowych kanałów i kształtek okrągłych produkcji Centrum Klima. To kolejny certyfikat – obok zaświadczenia wydanego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz systemu ISO 9001:2008 – potwierdzający wysoką jakość produktów spółki.

Centrum Klima - jakość potwierdzona przez Instytut w Karlskronie
SWEDCERTNowoczesne technologie produkcyjne stosowane przez Centrum Klima pozwalają na spełnianie najwyższych norm jakości, również tych wymaganych na rynku Unii Europejskiej. Najbardziej rygorystyczne przepisy w budownictwie obowiązują w Skandynawii, gdzie wyroby Centrum Klima są dostępne na szeroką skalę od 2011 roku. Nawiązanie na tym rynku długoterminowej współpracy z profesjonalnymi odbiorcami, a także pozytywne przejście procedury certyfikacyjnej niezależnego instytutu KIWA SWEDCERT potwierdza innowacyjność i wysoki standard produktów Centrum Klima. Eksport spółki po 3. kwartałach 2011 roku przekroczył 33% przychodów i jest kierowany do ponad 40 krajów na całym świecie.

SWEDCERT jest uprawniony do certyfikowania produktów, wydawania zaświadczeń pracownikom specjalistycznym, prowadzenia inspekcji, a także kontroli produkcji. Procedury certyfikacji i kontroli są zgodne ze normami jakości SS EN 45011 ISO/IEC 17020 i ISO/IEC 17024 oraz szwedzką ustawą o materiałach wykorzystywanych w budownictwie.

„Priorytetem Centrum Klima jest dostarczanie naszym klientom i kontrahentom najwyższej jakości zarówno na poziomie produktowym, jak i sprzedażowym. Posiadamy nowoczesny park maszynowy i stosujemy zaawansowane technologie, które na bieżąco są udoskonalane i rozbudowywane. Cieszy nas fakt, że wysoka jakość naszych produktów jest zauważana nie tylko w kraju, ale także za granicą, czego efektem jest uzyskany certyfikat i wciąż rosnący eksport. Zamierzamy kontynuować ekspansje zagraniczną. W związku z tym w 2012 roku rozpoczniemy rozbudowę naszego zakładu w celu uruchomienia nowej linii produkcyjnej, co dodatkowo zwiększy nasze możliwości eksportowe” – mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima - produktyCentrum Klima została wielokrotnie wyróżniona za innowacyjność swoich produktów. We wrześniu 2011 roku spółka otrzymała srebrne godło „Najwyższa Jakość 2011” – ogólnopolskiego projektu, którego celem jest wspieranie, rozwijanie oraz upowszechnianie wśród przedsiębiorstw projakościowego podejścia do biznesu. Ponadto, w grudniu 2010 roku spółka została uhonorowana tytułem „Innowacji Roku 2010” w kategorii nowoczesna firma w III edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”, którego ideą jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze nowatorskim i rozwojowym. Innowacyjność i znakomita jakość produktów Centrum Klima została doceniona, także przez Instytutu Techniki Budowlanej, który w październiku 2010 roku wydał certyfikat dla przewodu elastycznego MOizo.
Ponadto, Centrum Klima w 2011 roku podjęła szereg działań mających na celu poszerzenie kanałów dystrybucji, zarówno w odniesieniu do klientów biznesowych, jak i indywidualnych:
• wprowadzenie produktów do sklepów Bricoman
• wdrożenie programu lojalnościowego dla klientów biznesowych – CK Gift
• uruchomienie infolinii (0 801 022 250), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o nowoczesnych systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych znajdujących się w ofercie spółki, jak również fachowe porady specjalistów technicznych dotyczące montażu, obsługi i konserwacji poszczególnych produktów
Systematyczne rozszerzanie działalności eksportowej oraz zwiększanie sprzedaży produkcji własnej pozwoliło Centrum Klima na osiągnięcie doskonałych wyników finansowych po trzech kwartałach 2011 roku. Przychody spółki wzrosły o 11,18% (do 70,35 mln zł), zysk netto o 28,45% (do 6,28 mln zł), eksport o 37,2% a produkcja własna aż o 46,09%.


Informacje o firmie:
Centrum Klima jest wiodącym na rynku polskim oraz liczącym się w Europie producentem i dystrybutorem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Firma działa na rynku wentylacji i klimatyzacji od 1995 roku, a od 2009 akcje spółki notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrum Klima jest jedyną firmą z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej notowaną na GPW w Warszawie oraz jednym z nielicznych przedstawicieli tego segmentu posiadających status spółki publicznej spośród firm europejskich. Firma zatrudnia ponad 200 osób.
Centrum Klima generuje 30% przychodów ze sprzedaży produktów własnych (wzrost o 46% wobec 2010 roku), natomiast pozostałą część stanowi dystrybucja towarów innych producentów, głównie z Europy oraz Azji. Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Centrum Klima. Eksport gwarantuje spółce ciągłość zamówień o marżach nawet czterokrotnie wyższych niż w przypadku kontraktów na rodzimym rynku, co ma przełożenie na stabilność produkcji. Obecnie spółka prowadzi działania handlowe dla ponad 3000 klientów w 40 państwach, m.in. z Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela, Mołdawii, Macedonii i Ukrainy. W I połowie 2011 roku eksport stanowił 33% przychodów Centrum Klima(wzrost o 38% wobec 2010 roku), a długoterminowa strategia zakłada wzrost do poziomu 45%.
Produkty oferowane przez spółkę dostarczane są generalnym wykonawcom, firmom instalacyjno-montażowym, deweloperom oraz podmiotom działającym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. W latach 2007-2011 Centrum Klima zrealizowała projekty na rzecz prestiżowych odbiorców oraz w znanych lokalizacjach, do których należą instytucje i obiekty użyteczności publicznej, centrale banków, duże centra handlowe, w tym m.in. siedziba PAN, Pałac Prezydencki, Stacja Metra Kabaty, Bank PKO BP, Nordea, Deutsche Bank, Alior Bank, Centrum handlowe Złote Tarasy, Tesco, Carrefour, Toyota Motor Poland, Vistula, Procter&Gamble, Cinema City Warszawa, LG Electronics, Volkswagen.
Centrum Klima posiada nowoczesny park maszynowy, w którego skład wchodzą maszyny czołowych producentów, takich jak: Spiro Int. (Szwajcaria), Azimuth Machinery (Kanada), Tormec (Szwajcaria), Drossbach (Niemcy), Cidan (Dania),Omera (Włochy). Firma dysponuje szerokim zapleczem produkcyjno-handlowym. Magazyn, hala produkcyjna oraz budynek biurowy zlokalizowane są w Wieruchowie. W Warszawie natomiast mieści się punkt sprzedaży i obsługi klienta wraz z dodatkowym magazynem. W latach 2008-2011 Centrum Klima zrealizowała inwestycje o wartości ponad 40 mln zł, w tym na park maszynowy 16 mln zł. Plan inwestycyjny na lata 2012-2013 wynosi 45 mln zł, z czego około 60% przeznaczone zostanie na nowe – zaawansowane technologicznie – maszyny. Centrum Klima oferuje swoim kontrahentom produkty najwyższej jakości, które spełniają najsurowsze normy m.in. Unii Europejskiej. Ponadto, spółka wdrożyła system zarządzana jakością ISO 9001:2008. Dzięki niezwykłej dbałości o produkty, Centrum Klima była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach za innowacyjność i jakość. Spółka otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Gospodarki, Jakość Roku oraz Lider Innowacji.
www.blog.centrumklima.pl
www.centrumklima.pl