Gość: Pablo
2008-06-01 00:00
#1
zawory bezpieczeństwa
witam mam pytanie jak zabezpieczyć dobrze piec c.o. na paliwo stałe przed zagotowaniem wody w systemie i czym najlepiej?
Gość: Pablo
2008-06-01 00:00
#2
jeszcze jedno jak i gdzie instaluje się zawory bezpieczeństwa w systemie c.o?
Gość: Piotr
2008-06-05 00:00
#3
Witam
Przy kotle na paliwo stałe ABSOLUTNIE I WYŁĄCZNIE STOSUJEMY TYLKO systemy otwarte. Jest na to Polska Norma, ładnie opisuje to też dużo książek (każda mająca w tytule "Ogrzewnictwo"). W najwyższym punkcie instalacji montujemy otwarte naczynie wzbiorcze (prostokątny stalowy zbiornik poj. klikunastu - kilkudziesięciu litrów - wg obliczeń). Łączymy go z kotłem kilkoma rurami (wzbiorczą, bezpieczeństwa, przelewową). Wszystko wg PN oraz literatury. Zaworów bezpieczeństwa wtedy nie dajemy. Miedzy kotłem a naczyniem wzbiorczym absolutnie żadnych zaworów !
Gość: tad
2008-07-27 00:00
#4
Zawory bezpieczenstwa montujeny na piecu przeważnie na górnej płycie ,tak jak termometr w tym wystającym króccu .Zawsze w krytycznych warunkach może dojść do zamarznięcia naczynia lub połączenia tego naczynia a nawet pieca (naczynia ,przeważnie zimny strych ,piec zimna kotłownia )) no i wystarczy zima 100 lecia i efekt pewny ,tylko nie pisać że wszystko jest idealne i ocieplone tak że niema prawa a fakty pokazały w okresie mojego życia co innego wystarczy posłuchać wiadomości po obfitych mrozach.Koszt takiego zaworu jest bardzo niski ok. 50zł.robota żadna ,bo każdy dobry kocioł ma take wyjscie tylko jego wkręcić i jesteś bezpieczny,a tak nawet nie jesteś świadomy co może śię wydażyć?
Gość: tad
2008-07-27 00:00
#5
zabezpieczyć przed zagotowaniem no to trzeba wiedzieć jaki to piec najprostrzy sposób to sterowanie dopływem powietrza przez popielnik ,są takie zawor termo. na łańcuszku i zwiększają lub zmiejszają dopływpowietrza ,a tym samym spalanie ,jest przy tym troche zabawy ,ale działa ,zobacz też na alegro są tam sterowniki elektroniczne,alo to wszystko zależy od kociołka?
  • 1