Gość: Przemo
2007-11-07 00:00
#1
zapowietrzanie się grzejników
witam.mam problem z odpowietrzeniem grzejników na poddaszu,układ jest otwarty jest załorzona pompka.grzejniki nagrzewają się tylko do połowy a powroty są zimne cały czas.po karzdym paleniu musze odpowietrzać grzejniki.woda w naczyniu wyruwnawczym jest cały czas.
Gość: Sławek
2007-11-08 00:00
#2
Masz dużo powietrza w instalacji. Potrzebujesz separator powietrza który by skasował powietrze. Powinienes miec tez ok 2 m H20 naczynie wzbiorcze nad ostatnim grzejnikiem. Podejrzewam że nie jest to spełnione i w momencie gdy woda ochladza się automatycznie wody jest mniej i słup wody w naczyniu wzbiorczym maleje a tym samym poziom wody spada ponizej górnej powierzchni grzejnika. U góry w grzejniku gromadzi się powietrze i stad masz zimne grzejniki.

Polecam firmę www.pneumatex.pl
Gość: Jarek
2007-11-17 00:00
#3
Mam taki sam problem albo przynajmniej podobny. Ukald otwarty, grzejniki Purmo, kocioł miałowy. Naczyczynie wzbiorcze jest ok 50 cm wyżej od ostatniego przejnika na poddaszu.
- układ notorycznie się zapowietrza,
- wycieków nie mogę żadnych zlokalizowac, czy też nieszczelności,
- żeby było śmieszniej 1 grzejnik na parterze ( umiejscowiony najbliżej glowicy rozdzielającej ) odpowietrzony a nie grzeje. Uparłem się i odpowietrzając wylałem z niego 3 wiadra wody licząc na zlikwidowanie jakiegos pęcherzyka powietrza i nic.....

Grzejniki jesli już grzeja to pionowo do połowy górą - czyli zapowietrzone. W trakcie pracy pieca i pompki grzejników na poddaszu nie da się odpowietrzyć - nie ma tam żadnego cisnienia, odpowietrzniki posyczą i na tym sie kończy.

Więc, .... jak wygaśnie piec dolewam wody odpowietrzam, rozpalam. Prawie wszystkie grzeja 3-4 godziny. Następnie... przestaja grzać na poddaszu 3 grzejniki, 3 zas grzeją jak gdyby nigdy nic. Dół zazwyczaj grzeje cały ( opórcz tego 1 wyżej wymienionego w łazience ). Po pewnym czasie zapowietrza się całe poddasze i tak w kółko....
Gość: Jakub
2007-11-27 00:00
#4
Po pierwsze i najważniejsze, w którym miejscu instalacji masz podłączoną rurę wzbiorczą od naczynia w stosunku do pompy obiegowej? Po stronie tłocznej czy ssawnej?
Napisz, to będę wiedział co dalej ci poradzić.
  • 1