Gość: mirosław
2005-05-10 00:00
#1
zagięta rura odprowadzająca spaliny
czy przewod spalinowy ze stali kwasoodpornej który odprowadza spaliny z pieca dwufunkcyjnego do komina moze miec 2 zalamania - wylot do góry 22cm póżniej w przód o ponownie jakies 15 cm do góry - musze przebic sie przez sciane stad to zalamanie
Gość: Administrator
2005-05-10 00:00
#2
W celu doboru przewodów spalinowych wykonuje się obliczenia. Obliczenia te mają charakter obliczeń sprawdzających, tzn najpierw dobiera się kształt - średnicę, wysokość i przebieg komina a następnie sprawdza się poprawność doboru. Podstawą tych obliczeń jest wymagany ciąg (właściwy danemu modelowi kotła), który musi być mniejszy niż ciąg wytworzony przez komin.
Na teoretyczną wielkość ciągu wytworzonego przez komin mają wpływ takie czynniki jak temperatura spalin (a w zasadzie różnica gęstości między spalinami wypływającymi z kotła i powietrzem u wylotu komina), schłodzenie spalin w kominie, opory przepływu spalin przez komin.
Na Pana pytanie dotyczące wielkości oporów przepływu w kominie nie można jednoznacznie odpowiedzieć nie znając typu kotła i warunków jego pracy.
Pomijając temat obliczeń, dopuszczalne jest stosowanie kolan na przewodzie kominowym.
  • 1