Gość: mariusz
2006-02-23 00:00
#1
wracający czad
czy to prawda że kierunek wiatru ma wpływ na wracajanie się spalin do pomieszczenia z piecyka gazowego , bo tak twierdzi spółdzielnia mieszkaniowa i nic w tym kierunku nie ma zamiaru robic?
Gość: tom
2006-02-23 00:00
#2
proszę o szczegółowy opis mieszkania czy są okna plastikowe itd.pompże mi to stwierdzic co może być przyczyną cofki
pozdrawiam
Gość: tino
2006-02-24 00:00
#3
w takich przypadkach stosuje sie najczesciej nasady kominowe
Gość: kominiarczyk w-wa
2006-02-24 00:00
#4
kierunek wiatru ma wpływ na odwrócenie się ciągu kominowego, gdy wylot danego kanału grawitacyjnego jest w strefie spiętrzania się powietrza, gdy wylot danego kanału jest boczny - jednostronny - jeżeli taka jest przyczyna odwracania się ciągu kominowego, to zarządca musi natychmiast usunąć daną usterkę, a jak niechce do należy zgłosić do nadzoru budowlanego. Nadmuch powietrza z kanału grawitacyjnego, oznacza, że ciśnienie nad wylotem kanału, a tym samym i w kanale jest wyższe od ciśnienia w pomieszczeniu. Niższe ciśnienie w pomieszczeniu może się wytworzyć wyniku odpływu powietrza do drugiego -cieplejszego kanału, który dodatkowo może być wyższy lub wyniku wyciągu mechanicznego (włączony okap). Cyrkulacja między drożnymi kanałami grawitacyjnymi pojawia się, gdy szczeliny w oknach są zbyt małe, a przez to siła parcia jest zbyt mała, aby podnosić słupy powietrza we wszystkich kanałach grawitacyjnych danego mieszkania (naczynia połączone).Przy mrozach uszczelki w oknach mocniej trzymają oraz górne odcinki trzonów kominowych wymarzają, bo nie mają izolacji termicznej. Przypominam, że szybkość ucieczki ciepła przez przegrody jest proporcjonalna do różnicy temperatur, a gęstość słupa powietrza jest wrażliwa na zmiany temperatur. Obowiązkiem zarządcy jest przysłać mistrza kominiarskiego, aby zbadał piony kominowe należące do ciebie, aby wykonał rzut poziomy kanałów z poziomu dachu z drożnościami i przyłączeniami i wydał opinie, co do przyczyny odwracania się ciągu, które należy usunąć. Pozdrawiam.
Gość: kominiarczyk w-wa
2006-02-24 00:00
#5
Nasady samonastawne lub obrotowe mogą poprawić słaby ciąg ku górze w krótkich kanałach, ale nie są wstanie odwrócić ciągu powietrza, który opada do dołu, wyniku niekorzystnej różnicy ciśnień.
Gość: tino
2006-02-25 00:00
#6
no fakt
  • 1