Gość: Artur
2005-09-05 00:00
#1
wentylacja w stacji kontroli pojazdów
Dzien dobry,
czy ktos wie ile wymian powietrza powinna zapewnic wentylacja mechaniczna w hali stacji kontroli pojazdów. Dziękuję.
Gość: opek
2005-09-05 00:00
#2
3 do 6
Gość: Krzysiek
2005-09-05 00:00
#3
Na jakiej podstawie podajesz te wartości ?
Gość: opek
2005-09-06 00:00
#4
Wymagana krotność wymian w zależności od rodzaju pomieszczenia - poszukaj na
http://www.wentylacja.com.pl /> w dziale poradnik projektanta
I na tej właśnie podstawie podaje te wartości
pzdr
Gość: Krzysiek
2005-09-06 00:00
#5
Czy takie zapiski podajesz w swoich projektach?
"Wymagana krotność wymian w zależności od rodzaju pomieszczenia - poszukaj na
http://www.wentylacja.com.pl /> w dziale poradnik projektanta
I na tej właśnie podstawie podaje te wartości
pzdr"
gratuluję uprawnień
Gość: opek
2005-09-06 00:00
#6
Panie projektancie Krzysztofie a może Pan odpowie na pytanie, a może tylko mądrzyć się Pan potrafi.
I właśnie za to lubię naszą branżę za to że każdy wie lepiej i Pan też zapewne wie lepiej ale Pan nie powie bo po co, lepiej się pysznić swoją mądrością. A podałem Panu link żeby się Pan zapoznał skoro nie wie Pan gdzie takie informacje można znaleźć. I niech Pan nie przytacza czasem informacji że należy przeanalizować ile jest stanowisk obsługowych i że należy oszacować ile minut silnik samochodu jest włączony i stąd określić zużycie powietrza na potrzeby spalania i ilość spalin które Pan odprowadzi odciągiem miejscowym. A że wentylacje ogólną to napewno z zysków ciepła Pan określi no chyba że z dopuszczalnych i nieprzekraczalnych stężeń zanieczyszczeń które określi Pan metodą kartki i ołówka bazując na amerykańskich pismach mniemam że fachowych.
A ja Panu również gratuluję uprawnień, tyle że ja ich nie mam a nie boję się odpowiadać na pytania tak jak Pan. I jeszcze jedna uwaga nie chodziliśmy razem do przedszkola i nie graliśmy na podwórku w kapsle żeby zwracał sie Pan Panie wykształcony projektancie do mnie na ty. Dziękuję
Gość: Krzysiek
2005-09-07 00:00
#7
Zacznę od tego, że ja również nie posiadam uprawnień, ale nie wyobrażam sobie zrobienie projektu z powołaniem się na dział projektowy na stronie www. Widocznie nie miałeś "przyjemności" by twoje opracowanie zostało sprawdzone przez jakiegoś rzeczoznawcę. Prawdopodobnie opinia nie spodobała by ci się bardziej niż to co napisałem.
Zastanawiam się również po co zadajesz pytania i później sam analizujesz problem i na nie odpowiadasz (aczkolwiek z tymi zyskami ciepła w stacji kontroli pojazdów to lekka przesada).
Forum powstało po to by można było swobodnie się na mim wypowiadać (pozytywnie lub nie), nie ma tu podziału na Panów (przynajminiej twój nick na to nie wskazuje). Jak należy się więc do ciebie zwracać, szanowny Panie "opku" a może Pani ? Nie miałem zamiaru ani się z ciebie wyśmiewać ani cię obrażać, tak więc nie rozumiem twojego negatywnego nastawienia.
Nie mam zamiaru dalej prowadzić z tobą jakiejkolwiek polemiki. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale nie uprawnienia są najważniejsze.
Pozdrawiam
Krzysiek
Gość: opek
2005-09-08 00:00
#8
Ok, ja również nie chcę kontynuować dalej polemiki. Mam tylko jedną prośbę i proszę o odpowiedź.
Jaką krotność wymian dla pomieszczeń tego typu stosuje Pan w swoich projektach? I chodzi mi tylko o wentylację ogólną.
pozdrawiam
Gość: Maciej
2005-09-08 00:00
#9
tak to juz jest opku ze owe forum uzywają oprócz nas takze takie osoby jak szanowny pan krzysio, które chyba wchodzą na to forum tylko po to zeby kogos skrytykowac i pomadrzyć sie.Moze po prostu sprawia im to radośc , swego rodzaju orgazm, dlatego lepiej zostawmy ich samym sobie. pozdrawiam
Gość: Artur
2005-09-09 00:00
#10
Bardzo dziekuję za odpowiedzi i "gorącą polemikę". Szczerze powiem, że skończylem wydz. Wentylacji i Klimatyzacji na PW. Od ponad 5 lat nie mam jednak z tą branżą kontaktu (poza drobnymi epizodami). Budujemy w tej chwili stację kontroli pojazdów. Przepisy zmieniaja się dosyć płynnie, a urzędnicy nie zawsze wiedzą jak interpretować zalecenia UE. Stąd moje pytanie do ludzi z branży. Na razie wymagana jest tylko went. wywiewna awaryjna oraz wentylacja nawiewna w kanale (oczywiście w kanale najazdowym do wykonywania przeglądów). Nie wiem też jaka powinna być krotność wymian w tym kanale. W kanale chcemy też zrobić wywiew (czy ma on działać n podciśnieniu??) Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Gość: tom
2017-03-15 09:39
#11
Co za buractwo, jak chłopy na budowie.
  • 1