Gość: Klaus
2005-05-24 00:00
#1
wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna?
Tyle się tutaj mówi na temat cofki z kanału grawitacyjnego. Że przez to wchodzą do pomieszczenia różne zapachy, grzyby i pleśń.
No właśnie, kupiłem projekt domku jednorodzinnego z wentylacją grawitacyjną i chcę zamontować wentylowaną miskę ustępową. Nie wiem jednak czy przez to nie bedzie mi się cofać powietrze z kanałów. Poza tym z tego co tu wyczytałem nie można łączyć wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną, a w tej misce jest wentylator.
Czy oznacza to że muszę zamontować rekuperator? Jeśli tak czy musi być z regulowaną prędkością? No bo jak będę więcej wyciągał to mi się podciśnienie zrobi w domu.
Pomóżcie.
Gość: T. Brzęczkowski
2005-05-24 00:00
#2
Fakt nie mozna łaczyć wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, nie chodzi tu tylko p przepisy, ale zdrowy razsądek. Rekuperatory są z natury rzeczy nadciśnieniowe, są tez z możliwościa regulacji nadciśnienia (jak palisz w kominku) najnowsze jednostki sterowane sa ciśnieniem w kanałach. Z tym, że niezaleznie jaką centralę by Szanowny Pan zamontował to zjawiska cofki z mokrych (wyciągowych ) kanałów nie ma. Co do regulacji przepływu, to nie spotkałem jeszcze centrali bez takowej. www.nie-co.pl
Gość: blake
2005-05-24 00:00
#3
W domku jednorodzinnym jest jeszcze inny problem - są zazwyczaj poprostu zbyt niskie, aby wentylacja grawitacyjna mogła działać, a więc cofka z kanałów grawitacyjnych gwarantowana. Jedynym prawidłowym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna. Oczywiście nie koniecznie musi to być rekuperator choć nie ma co ukrywać - rekuperator jest urządzeniem znacznie poprawiającym komfort mieszkania.
Gość: szoł-men
2005-05-24 00:00
#4
co to jest wentylowana miska ustępowa ? proszę, moze jakiś link to sobie poczytam (producent ?)
Gość: Gnom
2005-05-24 00:00
#5
Dzięki Panu będę żył dłużej Panie TB bo śmiech przedłuża życie. Ja przyznaję Panu pierwsze miejsce w konkursie "Srebrne usta".
To po prostu rewelacja: "Rekuperatory są z natury rzeczy nadciśnieniowe, są tez z możliwościa regulacji nadciśnienia (jak palisz w kominku) najnowsze jednostki sterowane sa ciśnieniem w kanałach".
Co do mokrych kanałów wywiewnych proponuję zrobić osłonę przed deszczem i wilgoć zniknie (bo skądinąd by się tam miała brać) ? A co do wyciągu z muszli zrób go sobie Klaus niezależnie od tego czy będziesz miał rekuperator czy nie. A jak będzesz chciał zrobić sobie wentylację mechaniczną to idź do porządnej firmy co ci nie będzie pociskać kitów o nadciśnieniowej naturze rekuperatorów.
Gość: "branzysta"
2005-05-24 00:00
#6
Wentylowana miska ustępowa ??? !!!
Rewelacja!!!!!
Regulacja obrotow wentylatorka ? Konieczna !!
Ale jak bedzie za mocna ciąglął , to bedzie lepszy od Moniczki ( Levinsky oczywiście ) , a i przyssać delikwenta do muszli może tak , że się biedak nie oderwie. !!
Zadzwoń do lidera on cos poradzi na pewno !
Gość: T. Brzęczkowski
2005-05-24 00:00
#7
Byłby Pan łaskaw Panie Gnom określić blżej, czy salwy Pana śmiechu wzbudzają moje usta, czy nadciśnienie naturalne dla tego typu wentylacji, czy sterowanie ciśnieniem w kanałach, bo nie wiem do czego się ustosunkować.
  • 1