Gość: Anna Zzip
2005-10-16 00:00
szum w kaloryferach
hallo:) mam na imie Anna, i chyba mam maly problem z moimi kaloryferami?? Od jakiegos czasu slychac w nich szum, jest on na tyle glosny, ze przeszkadza mi w prowadzeniu domu. W przeszlosci mialam problem z moim centralnym (instalacja byla zle poprowadzona) i boje sie zeby znow nie powtorzylo sie to samo. bardzo prosze o pomoc i odpowiedz na pytanie: co moze byc przyczyna szumow w moich kaloryferach?? Z gory dziekuje. Pa...
Gość: nn
2005-10-17 00:00
Re:szum w kaloryferach
Witam
Szum jak szum powody mogą być różne i bez zobaczenia (usłyszenia) trudno coś wyrokować. Jesli jest to szum przechodzący w buczenie, gwiżdzenie - czyli wysoki ton, powodem moze być przytkniety zawór termostatyczny, lub też bład w obliczeniach instalacji, w wyniku którego zawór pracuje poza dopuszczalnym zakresem pracy. Jesli szum jest zblizony do odgłosu przelewania wody to trzeba sprawdzić cisnienie w instalacji (prawdopodobnie jest za niskie). Jeśli jest to szum z bulgotaniem to oznacza to ze instalacja jest zapowietrzona.
Napisz jaki to szum, a może coś uda się zaradzić ale jesli to bład w projektowaniu to bedzie ciężko.
pozdrawiam
Gość: Tadek
2005-10-19 00:00
Re:szum w kaloryferach
Przyczyną może też być za mocna pompa obiegowa jak ma regulacje a powinna mieć to przestawić na mniejszy bieg
Gość: A
2007-03-23 00:00
Re:szum w kaloryferach
a co jeśli szum słychać po odkręceniu zaworu, utrzymuje się stale, znika po przestawieniu zaworu 3-2, jest troche cichszy na 6.... i tak w całym budynku? Małe cisnienie, czy cos innego?
Gość: mario
2010-10-19 11:51
Re: szum w kaloryferach
Jak słyszysz szum po odkręceniu głowicy termostatycznej to oznacza to nic innego jak tylko przepływ wody. Po pewnym czasie szum zanika bo temperatura w powietrzu jest na tyle wysoka, że zawór termostatyczny nie przepuszcza więcej ciepła. Po przykręceniu głowicy na 2-3 przepływ jest mniejszy i dlatego szum jest bardziej cichy. W tym przypadku akurat nie ma nic co mogłoby budzić Twoje wątpliwości co działania instalacji C.O.
Pozdrawiam
Gość: casio
2011-01-23 18:33
Re: szum w kaloryferach i buczenie
Mam problem nie tyle z szumem co buczeniem, jeśli temperatura pokoju osiąga temperaturę nastawioną na termoregulatorze. Jeśli ktoś mógłby coś w tej sprawie doradzić to byłbym bardzo wdzięczny.