Gość: Monika
2006-01-16 00:00
#1
sztywna pianka poliuretanowa (typu sandwich)
czy znacie firme w europie produkujaca 23 mm sztywna pianke poliuretanowa pomiedzy galawanizowanymi blachami o grubosci 1mm ? Pianke taka mozna uzywac np.do obudowy centrali klimatyzacyjnej.
Gość: gość
2006-01-16 00:00
#2
zapytaj się w VTS Clima, ale oni używają paneli z cieńszej blachy
Gość: gość
2006-01-16 00:00
#3
zapytaj się w VTS Clima, ale oni używają paneli z cieńszej blachy
Gość: Wally
2006-01-17 00:00
#4
VTS nie nie powie.
Zacznij od dostawców pianek.
Musisz okreśłić jakie prametry, kolor i do czego ta pianka ma byc komkretnie.
Dokłądnie potzrwebujeszdwóch elementów do robieni apianki, które mieszając się ze soba tworzą piankę w okreśłonym czasie utwardzania.
Potem musisz mieć spechjalny dozownik do tej pianki i utwardzacza (dobre dozowniki w zalezności od wielkości produkcji - to wydatek powyżej 20 tys Euro).
Jak już to wszystko masz - musisz zrobić specjalne narzędzie (enklawę), która wytrzyma wysokie cisnienie płyty i uformuje pianke pomiędzy sciankami płyt.(Koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu tys zł).
Pamietaj każda inna plyta obudowy wymaga innej formy. Tutaj musisz pzremnośyć koszty dla każdej innej plyty.
Innym słowem SAMA musisz opracowac technologie produkcji takich elementów- albo zlecić ją innym do zrobienia.
Reasumując to ok 100 tys zl minium na start aby zacząć się tym bawić bardziej na serio.
Gość: qwert
2006-01-19 00:00
#5
Do Wally
Nie masz pojecia człowieku ile kosztuje linia do produkcji takich paneli a koszt to ok. 1.3 mln pln wiec nie wciskaj ludzia kitu ze stówa im na poczatek starczy tylko jak chcesz sie baranie wypowiadac na forum to sie czegos naucz lub dowiedz a chwilowo teraz wez sie do roboty
Gość: Monika
2006-01-19 00:00
#6
do qwert.
nawiazujac do mojego pytania, widze ze wiesz o co chodzi.
A wiesz mozesze jeszcze kto produkuje i sprzedaje takie panele poliuretanowe?
Gość: Wally
2006-01-19 00:00
#7
do gwert-a
MOże ci sie wydaje ,że jestem idiotą ale chyba jesteś ty jeśli wydałeś 1,3 mln zł na coś co można zrobić taniej
Po pierwsze
Okresliłem koszt na start i napisałem ,że z tym kosztem może sie "bawić" i robić doświadczenia.
Monika nie napisała ,że interesują ja panele 10mx2m , tylko do central - a te z reguły nie sa większe jak 1mx0,6m (piszemy o bokach)
Po drugie
Nie jest problem wydać 1,3mln i mieć tzw "linię" - tylko zrobić samemu coś , co na pierwszy etap da się zrobić w krótkiej serii i za tanie pieniądze. Jeśli dobrze zrozumiałem, Monika nie posiada zamwóień na miliony Euro - bo by poszła do specjalisty aby jej taką linię doradził i do Bankupo pozyczkę. Ja zrozumiałem ,że interesuje ją coś znacznie mniejszego niż panel 10mx2m
Po trzecie
Właśnie jesteśmy po uruchomieniu takiej "linii" krótkoseryjnej i jej koszt wyszedł około tego co napisałem. Zrobiliśmy to sami, zaprojektowaliśmy enklawy sami i je wykonaliśmy własnymi siłami i tylko dozownik kupilśmy. Na tej lini robimy 6 różnych kształtek o wymiarach nie większych jak 1 m x 0,5m x0,5m w ilościach klikudziesięciu dziennie. Można zrobic taniej jeśli się chce i ma się WIEDZĘ i nie tzreba kupować cudzych technologii , tylko wymyslec własne - więc z tym baranem to jednak nie trafiłeś.
A do szybkich osądów to skłaniają się własnie barany jak ty.
Gość: Wally
2006-01-20 00:00
#8
Monika - prawie wszyscy sprzedaja takie panele i w każdym województwie w Polsce o róznych grubościach, ale na pewni nie o takiej grubości o jaką pytasz.
Skąd ci potrzeba pianka o grubości 23mm? - bo to jest, tak bym powiedział - troche dziwaczny i nie metryczny wymiar.
Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć ,że jeśli będa jakiekolwiek grubości płyty , to skok jej szerokości będzie albo o jeden cal ( ok25mm) albo 50 mm, czyli 25,50,75,100mm etc.
Najstarsza wytwórnia płyt to OBORNIKI(działają juz 27 lat), koło warszawki to np;TARCZYN, etc. Czy robia panele do central? - na pewno NIE , bo to inna specyfikacja, ale mniejsze wytwórnie moga coś takiego robić na zlecenie. Musisz ich znaleźc i zacznij od Internetu.
ps
A qwert się nie zna gdzie kupić płyte- ON umie tylko kupić linie...za 1,3 mln zl (ciekawe jak on to wyliczył i skąd wiedział jaka ta linia ma być dla Moniki?)
Gość: szoł-men
2006-01-20 00:00
#9
moze prorok ?
Gość: qwert
2006-01-23 00:00
#10
do moniki
tarczyn juz nie produkuje takich plyt wiec info wally-ego jest niepelne natomiast producentem w kraju jest Kingspan i zrobia jakie chcesz
druga firma to cooldor z tarczyna tez ma takie mozliwosci
natomiast co do produkcji to uzywana prasa jest w cenie ok 400.000 zł a wiem bo pracowałem w tarczynie podczas zakupy i uruchamiania calej linii a do produkcji maloseryjnej lipy polecam wally-ego
Gość: qwert
2006-01-23 00:00
#11
do wally
mam wieksze pojecie od ciebie a zauwazylem ze czesto doradzasz ludzia na rozne tematy wiec tak naprawde nie wiesz nic
POZDRAWIAM
Gość: wALLY
2006-01-25 00:00
#12
Gwercie, zapieniłeś się i nie masz racji. Nie chce sie tutaj w żaden sposób tłumaczyć, ale pierniku jeden, od 30 lat robię wwentylacji i połowe maszyn do jej produkcji sam wymyśliłem (lub skopiowałem ideie). Nt wentyalcji i produkcji wiem prawie wszystko. Od paru lat (dokłądnie 6), zacząlem zastanaiwać sie na nową technologia produkcji nie w blasze , lecz z tworzyw. Zagadnienie było ciekawe, miałe tzw nowy "challenge" i pierwszym efektem tej pracy była nowa centrala typu VX skomponowana z wytłoczek styropianowych.W 2004 r zaczeliśmy zastanwiać sie nad usparwnieniem technologii produkcji używając do tego spieniony poluretan. W porównaniu do ciebie, spędzającego cudze pieniądze, my zastanawialiśmy sie jak zrobić tanio i dobrze.
Nie neguję,że prasa dla ścianki 10mx2m będzie kosztować 400tys zl, jest to całkiem możliwe.Ale do 1 m na 0,7m - można ją zrobić samemu i za tanie pieniądze.Pzrez parę lat nastudiowałem się nowych procesów produkcji i co ok 1/2 ciagle zmieniałam zdania jak maja wyglądac now kształtki z poluretanu. Do dzisiaj nie możemy się zdecydować jaką drogą iść , bo za każdym czasem dochodzimy do nowych wniosków i techniologii. ostatnio zastanawiamy się zrobić wydmuszki z poluretanu (mniejsza masa i koszty) do kształtek dla nowej centrali.
Tak ,że wiem coś na ten temat i ZNAM koszty, bo na kasie to oszczędzamy - nikt jej teraz nie ma za dużo.A R&D niestety kosztuje i czas ucieka a efektów nie widać jakich sie spodziewaliśmy.
Nt doradzania - to zawsze radzę z sensem , chyba ,że robię sobie żarty z głupich pytań i dzięki dla innych forumowiczów (np; szoł-men), którzy nauczyli się robić takie żarty także (lubie ten twój ostani z Lipton tea).
Reasumując ten post , Monika nadal nie wie o co chodzi, ale ma długą droge dojścia do prawdy.
Gość: ja
2006-01-25 00:00
#13
A tylko tak wpadłam, żeby popatrzeć, czy nadal skaczecie sobie do gardeł.
Zepsuło się to nasze forum :(((
Gość: Monika
2006-01-26 00:00
#14
do Wally,
A tak zastanawialm sie ile masz lat, teraz juz wiem. Tak sie przesciagac kto madrzejszy, kto wiecej wie A tak wlasciwie po co sobie to udowadniacie, to chyba testosteron przemiarkowal.
Monika, wie o co chodzi- tyle ze zadalam konkretne pytanie zaczynajac ten watek a nie dostalam konkretnej odpowiedzi. Jesli chodzi o produkcej ksztaltek 0,7x 1 m, zrezygnowalabym z miejca, bo jesli chcesz to sprzedac to jestem pewna wieksza kase zarobi sie na wiekszych 3,4 x 1,2 a nie ograniczanie sie w przedbiegach. Poza tym nie chce tego produkowac, tylko kupic panele. A to zmiena postac rzeczy.
Dlugiej drogi nie ma, co nawyzej czasochlonna w znalezieniu odpowiedniego dostawcy. Jesli chcialabym zaczac to produkowac zapewne zaczelabym na pocztku rozmawiac z firmami produkujacymi maszyny do spieniania pianki, ktorzy udzielili by mi potzebnych i konkretnych info.
Prosze Was tylko- zebycie udzielali odpowiedzi na pytanie a nie dewagowali nie na temat z nadmiaru czasu!
Gość: qwert
2006-01-27 00:00
#15
Nie skaczemy sobie do gardeł i nie neguje twojej wiedzy ale co do plastiku zamiast blachy to tarczyn kombinował już z tym pięć lat temu a że nie było zbytu to odpuścili
Pozdro dla Moniki i Wally