Gość: ???
2006-10-22 00:00
#1
rozmieszczenie central
Czy można umiescic kilka central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych obok siebie w wentylatorowni. Kazda będzie miala swoją czerpnie. Natomiast wyrzutnie central polacze jednym i bede wyrzucal powietrze zuzyte kilkanascie metrow dalej. Czy sa jakies przepisy zabraniające umieszczac kilka czerpni obok siebie? Czy kazda central musi miec swoją czerpnie. Wentylatorownia znajduje sie na dachu.
thx
Gość: Radek
2006-10-22 00:00
#2
Nie widze problemu z umieszczenim czerpni obok siebie. Sam tak robie, umieszczem po 3,4 centrale na dachu i wszystkie sa po 3,4 m od siebie. Nie wiem czy laczenie wyrzutni jest dobrym pomyslem, nigdy tego nie robilem i nie widzialem zeby ktos robil. Lepiej chyba byloby puscic je osobnymi kanalami jeden przy drugim (nad drugim).
Gość: Gnom
2006-10-22 00:00
#3
W miejscu połączenia kanałów wywiewnych do wspólnego kanału w trakcie pracy central wytworzy się nadciśnienie równe oporom wspolnego kamału wywiewnego. Wielkość nadćiśnienia będzie zależala od ilości pracującuych central. W najgorszym wypadku wszystkie centrale pracują jedna nie i wtedy wywiewane powietrze będzie płynąć do centrali niepracującej. W centrali jest przepustnica ale nie jest szczelna, oczywiście ilości powietrza nie będą duże. Reszta zależy od interpretacji "uzgadniaczy".
Gość: T. Brzęczkowski
2006-10-23 00:00
#4
Modułowe centrale od lat z powodzeniem produkyje KOSS.
Gość: ???
2006-10-23 00:00
#5
W miejscu połączenia kanałów wywiewnych do wspólnego kanału w trakcie pracy central wytworzy się nadciśnienie równe oporom wspolnego kamału wywiewnego. Wielkość nadćiśnienia będzie zależala od ilości pracującuych central. W najgorszym wypadku wszystkie centrale pracują jedna nie i wtedy wywiewane powietrze będzie płynąć do centrali niepracującej. W centrali jest przepustnica ale nie jest szczelna, oczywiście ilości powietrza nie będą duże. Reszta zależy od interpretacji uzgadniaczy.
Klapy zwrotne przed wlotem do kanału zbiorczego powinno rozwiązać problem?
  • 1