Gość: Lukasz
2006-09-06 00:00
#1
pytanie o uprawnienia na stazu
mam pytanie, jezeli zostane przyjety na staz, to czy w tym czasie moge zaczac robic uprawnienia tzn prowadzic dziennik, czy dopiero po ukonczonym stazu, bo jakby nie bylo to 6 miesiecy straty i to za grosze w dodatku :(
dziekuje za pomoc
Gość: -
2006-09-06 00:00
#2
praktykę możesz zacząć już na studiach. Liczy się ona od momentu zarejestrowania (otrzymania) dziennika. Więć spiesz się.
Gość: Projektant
2006-09-07 00:00
#3
Z tego co wiem trzeba być zatrudnionym na etat!!! przez min. 3 miesc. w dziale projektowym :-). Ale skoro teraz juz na stażu przysługuje urlop wypoczynkowy :-) to pewnie te 6 miesc. można wpisac do ksiązki (jeżeli oczywiście coś sie projektowalo na tym stażu). Pozdrawiam.
Gość: -
2006-09-07 00:00
#4
z tego co ja przeczytałem w Pb to nie trzeba być zatrudnionym. Może cały okres praktyki być na umowie zlecenie bądź o dzieło , jedynie praktyka ma być potwierdzona przez osobę posiadającą uprawnienia(bez ograniczeń). Nawet nie mówi sie o "zatrudnieniu" przy praktyce wykonawczej (ten jeden rok) do uprawnień projektowych.
Gość: Projektant
2006-09-08 00:00
#5
Pomyśl no logicznie GOŚCIU NIEDZIELNY co napisaleś. Jeżeli by to była prawda to co roku "setki" osób po inżynierii środowiska z spec. instalacje sanitarne podchodziloby do egzaminu na uprawnienia projektowo-wykonawcze (nie robiąc ani jednego projektu i nie widząc nawet budowy na oczy). Sam bym sie zajął sprzedawaniem jakiś wentylatorków czy pseudo stacji wentylacyjnych z odzyskiem etc. a skoro poswiadczenie miał bym mieć na umowe o dzieło to wystarczyłby jeden telefon do znajomego co ma firme projektową!
Gość: Lukasz
2006-09-09 00:00
#6
zatelefonowalem do Podkarpackiej Izby Budownictwa i Pani w telefonie twierdzi, ze mozna robic uprawnienia bedac na stazu, skoro ona tak uwaza, to pewnie ma racje. Dziekuje za podjecie tematu
Gość: gość niedzielny
2006-09-10 00:00
#7
Tut cyt. art. 14 Pb.
3. Uzyskanie uprawnień budowlanych w specjalnościach, o których mowa w ust. 1, wymaga:
1) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych:
a) ukończenia studiów magisterskich, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym, na kierunku odpowiednim dla danej specjalności,
b) odbycia dwuletniej praktyki przy sporządzaniu projektów,
c) odbycia rocznej praktyki na budowie;
4. Warunkiem zaliczenia praktyki zawodowej jest praca polegająca na bezpośrednim uczestnictwie w pracach projektowych albo na pełnieniu funkcji technicznej na budowie pod kierownictwem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane, a w przypadku odbywania praktyki za granicą pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia odpowiednie w danym kraju.
Jak wiadomo powszechnie stosunek pracy może być zawiązywany na różne sposoby.
Pozdrawiam
Gość: maciej
2006-09-12 00:00
#8
Co do stażu to wlicza sie napewno jezeli oczywiscie wczesniej został zarejestrowany dzienniczek. A jezeli chodzi o umowe o dzieło czy umowne zlecenie to cały okres praktyki mozna przepracowac w ten sposób. Do niedawna bylo tak ze polowe okresu praktyki trzeba bylo miec prace na etat w tej chwili juz nie.
Gość: ??
2006-09-12 00:00
#9
PAN PROJEKTANT jak lekceważąco o spredaży... " Sam bym sie zajął sprzedawaniem jakiś wentylatorków czy pseudo stacji wentylacyjnych z odzyskiem etc. ... To sprezedaj tego nie uczą, ale bez sprzedaży to sobie projektami nawet nie "pseudo z odzyskiem" (a swoją drogą jak wentylacja wywiewno nawiewna z odzyskiem może być pseudo...chyba wyłącznie u pseudo pro...) ściany tapetować!!
Gość: ten sam gość niedzielny
2006-09-12 00:00
#10
Co do kolegów projektantów to może być mały problem - gdyby Pan projetant śledził na bieżąca przepisy to by wiedział, że obecnie (od kwietnia 2006) prawo umożliwia Izbie ściągnięcie dokumentacji od projektanta, z PINB, WBIA lub inwestora. Bardzo łatwo kolegę projektanta wprowadzić w maliny.
Pozdrwowienia dla projektanta, który pracował na etat!!! i zmieniał sobie firmy by zrobić praktykę w biurze projektowym 2 lata i firmie wykonawczej 1 rok lub może dwa.
Pa
Gość: pynia
2006-10-12 00:00
#11
witam. czy mógłby mi ktoś powiedzieć kiedy mogę zacząc odbywać staż, żeby zrobić uprawnienia? jestem aktulanie na 4 roku inżynierii środ. (studia niesety kończą się "tylko tytułem inżyniera").czy w trakcie nauki na studiach mogę odbywać już praktykę , która liczyłaby mi się do uzyskania uprawnień? czy jeżeli podejmę studia uzupełniające magisterskie to czy wcześniejsz praktyk, tzn. przed uzyskaniem tytułu magistra , liczyłaby mi się do stażu?
  • 1