Gość: bk
2005-12-14 00:00
#1
problemy z piecem
Witam. Moim problemem jest piec opalany węglem. Mam go od 5 lat i do tej pory nie stwarzał żadnych problemów dopóki nie przeniosłem go do piwnicy.No i się wtedy zaczęło...smoła w środku, niby się pali ale na piecu z ledwością można uzyskać 40st.C,otwieram drzwiczki i się dymi, czyszczę codziennie komin i codziennie mam ten sam problem.Potrzebuję pomocy ale nie wiem do kogo mogę się udać po fachową radę no i pomoc.Jeśli ktoś ma lub miał podobny problem i wie jak go rozwiązać byłbym naprawdę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję
Gość: tom
2005-12-16 00:00
#2
Pytania- sprawdzałeś komin czy nie ma przesunięć. Często tak się zdarza, że strop "wchodzi" w komin i zawęża przekrój. Czy sciana z kominem nie jest czasem od strony gruntu?
Smo ła na węglu? Na drewnie jak najbardziej, alre na węglu?
Gość: Stanisław
2005-12-25 00:00
#3
Czy w tym wypadku zapewniony jest dostemp powietrza z zawnątrz. Jesli piwnica nie ma okna czy tez otworu wentylacyjnego to wówczas jest zbyt mało powietrza /tlenu / do spalania paliwa. Jeśli tak jest to sprawdz w ten sposób że otwórz / okno, drzwi / tak aby był dostęp powietrza z zewnątrz i otwórz drzwiczki pieca . Jesli będzie dobrze /nie będzie się dymnić/ to znaczy że na 100% brak jest dopływu potrzebnego powietrza do spalania. Jeśli będzie się dymić to znaczy, że nie szczelne jest połączenie pieca z kominem lub nie szczelny jest sam przewód kominowy lub ma znaczne przewężenia na swojej długości.
Pozdrawiam.
  • 1