Gość: Krzysztof
2005-12-28 00:00
#1
podejście podtynkowe z uszami ???
Witam

Mam prośbę do osób które znają się dobrze w tej dziedzinie. Mam problem w tłumaczeniu na niemiecki tekstu z dziedziny techniki sanitarnej z terminem " podejście podtynkowe pojedynczez uszami DN15, gwint calowy". Czy ktoś potrafiłby mi wytłumaczyć o jakie podejście podtynkowe z uszami moze tu chodzić, jak to wygląda? Mniej więcej wiem o jakie podejście tu chodzi ( zapewne podejście do baterii, lub odbiorników ciepła, jednak nie mam pojęcia o jakie USZY tutaj chodzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wskazówki.
Gość: nn
2005-12-28 00:00
#2
Czy to w instalacji miedzianej albo PP? Są takie kolanka miedziane (lub pp) z gwintem i ze stopką do mocowania do ściany. Stopka zabezpiecza przed wyrwaniem kształtki ze sciany (tworki pod kołki rozporowe), w zasadzie stosuje się je jedynie w instalacjach wodociagowych do podejsć pod przybory.
pozdrawiam
Gość: Krzysztof
2005-12-28 00:00
#3
Nie wiem czy to w instalacji miedzianej czy PP. Jest to katalog różnych urządzeń, więc zbyt dużego kontektu nie mam. Wiem jednak że chodzi tutaj o zestaw przyłączający rury i odbiorniki lub źródła ciepła.
  • 1