Gość: Darek
2006-12-13 00:00
#1
"odwrotny ciąg spalinowy"
Witam
Nie dawno kupiłem mieszkanie w starej kamienicy. Woda ciepła pochodzi z piecyka gazowego. Problem zauważyłem po zdjęciu piecyka- z "komina" nawiewa powietrze do mieszkania. "Komin" to osobno postawiona konstrukcja z "rur" biegnąca ponad kamienicę (2 wysokie piętra) do której dobudowana jest jednopiętrowa oficyna (w niej mieszkanie). Co może być powodem problemu czy konieczna będzie wizyta kominiarza, czy może to być jakiś błąd konstrukcyjny? Czy problem mógł być niezauważony przez bardzo długi okres używania piecyka.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Gość: Kominiarczyk
2006-12-14 00:00
#2
jeżeli jest to kanał spalinowy zewnętrzny to powinna to być rura dwuścienna z izolacją termiczną, jeżeli biegnie w ścianie zewnętrznej budynku to ta ściana powinna być zaizolowana termicznie, jeżeli biegnie w ścianie wewnętrznej to od ostatniej ogrzewanej kondygnacji przegrody kanałów spalinowych i wentylacyjnych powinny być zaizolowane termicznie. Mogą wystąpić jeszcze inne błędy ale najlepiej wezwać mistrza kominiarskiego.
Gość: Darek
2006-12-14 00:00
#3
Jest to kanał spalinowy zewnętrzny ale jaka to rura podwójna z izolacją czy bez to nie wiem. Zakładam, że skoro piecyk podłączony był tam przez xxx lat i wszystko funkcjonowało to co stało się teraz, że teraz powietrze leci do mieszkania zamiast w atmosferę
Pozdrawiam
Gość: Kominiarczyk
2006-12-14 00:00
#4
tak czy owak dmucha a więc nie ma co medytować tylko jak sam nie potrafisz znaleźć przyczyny to wezwij osobę o danej specjalności niech ruszy mózgownicą
Gość: Darek
2006-12-17 00:00
#5
Witam
Oczywiście wezwałem kominiarza, kominiarz "przedrapał" komin i zaczęło wyciągać. Po kilku godzinach zauważyłem , że powietrze znowu wdmuchiwane jest do pomieszczenia. Po telefonie do kominiarza dowiedziałem się że wszystko jest na pewno ok i żeby podłączać piecyk i na pewno będzie działać. Pożyjemy zobaczymy. Piecyk ma czujnik ciągu kominowego, a więc teoria mówi, że w przypadku braku ciągu nie będzie działał.
Pozdrawiam
Gość: Kominiarczyk
2006-12-18 00:00
#6
Przy odwrotnym ciągu kominowym ,zimne powietrze obmywa czujnik ciągu i piecyk gazowy może się nie wyłączyć. Kanał spalinowy to nie kanał dymowy i sadzą nie zarośnie i nie dojdzie do zmniejszenia przepustowości kanału spalinowego. Kanał spalinowy czyści się z innego powodu. Jakie masz pozostałe kanały kominowe mieszkania, czy biegną w ścianach wewnętrznych i jak są wyprowadzone ich ujścia i jakie masz okna, czy ciąg w kanale spalinowym poprawia się po rozszczelnieniu uchylnego skrzydła czy dopiero po uchyleniu, czy rura zewnętrzna jest dwuścienna, jakie ma wymiary (przekrój poprzeczny, grubość izolacji termicznej) i czy wszystkie połączenia rury zewnętrznej są szczelne. Od kiedy ta konstrukcja istnieje, kiedy ewentualnie wymieniono okna. Jeżeli ciąg odwraca się teraz to co będzie w mroźną zimę.
Gość: Darek
2006-12-24 00:00
#7
Mhhhhh milion pytań. Okna stare nie wymieniane. Kiedy jest lepiej kiedy gorzej nie miałem czasu eksperymentować. Komin od piecyka gazowego, tego konkretnie, to rura 120 mm dość leciwa. Nie zabudowana, po prostu puszczona, jednowarstwowa. Liczę się z wymianą na nowy komin ale nie teraz. Kominiarz był mierzył ciąg jakimś urządzeniem i jego diagnoza to, że jest wszystko ok i będzie wszystko działać jak trzeba, a jeżeli nie to czeka mnie kolejna jego wizyta.
Gość: Kominiarczyk
2006-12-26 00:00
#8
W takim razie: Szczęśliwego Nowego Roku 2007
  • 1