Gość: Jerzy
2003-05-05 00:00
#1
odpowietrzanie inst. kanalizacyjnej
Witam
Wykonuje przeglądy okresowe obiektów budowlanych i stwierdziłem, że nowe powstałe w końcowych latach 80 obiekty mają wentylację grawitacyjną wykonaną dla odpowietrzania inst. kanalizacyjnej, która nie może być wyprowadzona ponad dach bo go szpeci. Taka ładna dachówka lub blacha w kolorze np. czerwonym a tu sztyca wystająca, brrrrr. Poza tym taki obiekt to chluba developera, wygląda jak nowy a śmierdzi jak w zabytkowym. Czy tego nie widać? Pytam bo nigdzie nikt na ten temat nic nie napisał. Mam też wpis insp. nadzoru do dziennika budowy aby tak właśnie wykonać odpowietrzenie kanalizacji. Może jest jakiś przepis o którym ja nic nie wiem, będę wdzięczny za komentarz.
Pozdrawiam
Jerzy
Gość: olo
2003-05-05 00:00
#2
kanalizację trzeba odpowietrzać, bo inaczej nie będzie działać; lepiej żeby troszeczkę śmierdziało ponad dachem (odl. od okien i czerpni określona odp. rozporzędzeniami) niż w budynku; jak ci nie pasi - to postaw toy-toye przed domem.
Gość: Puchatek
2003-05-05 00:00
#3
Trochę to nie na temat, - nie to forum, ale wszystko jest zapisane w PN - wymagania przy proj i wyk. inst kanal. i tam jest jasno napisane co piąty pion na dach i piony na wszystkich końcówkach, reszta może mieć napowietrzacze - mam nadzieję że wystarczająco jasno to opisałem, poza tym są specjalne "kominki" ceramiczne przeznaczone do takich rzeczy i one nie szpecą choć są drogie - no cóż chcesz szpanować to płać :-). Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów. hehe
Gość: Krzysztof
2003-09-12 00:00
#4
Gdzieś śmierdzieć musi, wybieraj: albo ponad dachem, albo w łazience. Woda w syfonach jest kiepską zaporą dla gazów.
  • 1