Gość: Magda
2005-05-24 00:00
#1
odkurzacz centralny
jaki jest system czyszczenia wielu metrów rur umieszczonych w ścianach. przecież nie zawsze drobiny brudu są suche i lekkie?
co zrobić gdy cos zablokuje przepływ powietrza w rurach w ścianie
Gość: Jarek
2005-05-25 00:00
#2
Na tak głęboki problem światowa nauka nie znalazła jeszcze rozwiązania. A jednak zdecydowano się na wprowadzenie tego absurdalnego systemu do sprzedaży. Wg mnie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest:
1. Zburzyć dom.
2. Wymienić rury.
3. Postawić dom od nowa.
Powtarzam! Innego rozwiązania nie ma.
Gość: T. BrzęczkowskT
2005-05-25 00:00
#3
Są jeszcze inne, niebezpieczeństwa, cofanie się powitrza z kanałów wentylacyjnych. dla przykładu w Norwegii nie zaleca się stosowania tego typu sprzętu jak się nie ma wentylacji wywiewno nawiewnej.
Gość: Gnom
2005-05-25 00:00
#4
A jak często Norwegowie zalecają trzepanie dywanów, wycieranie szafek w kuchni, odkurzanie książek (o ile ktoś je ma), pranie materaców w łóżkach, malowanie sufitów (cząsteczki kurzu też tam są, niektóre nawet duże i niebezpieczne) dezynfekcje piwnic , itd. No i kto konkretnie w tej Norwegii ? Ministerstwo zdrowia ? psychicznego ?
A jak wyczyścić kanały wentylacji mechanicznej w domku jednorodzinnym?
Oto jak można doprowadzić do absurdu i obrzydzić słusznż zresztą ideę stosowania wentylacji mechanicznej i odzysku ciepła w domkach.
Madziu, czyżbyś bała się cofki z tych rur?
Gość: gość
2005-05-25 00:00
#5
Przede wszystkim na rury instalacji odkurzacza centralnego nie powinno stosować się zwykłego PCV (np. takiego jak do kanalizy) tylko rury z tworzywa antystatycznego. Dodatkowo do czyszczenia instalacji mozna stosować chusteczki nasączone odpwiednim środkiem (niektórzy producenci mają takowe w ofercie np: chusteczki NETPIPE http://axpir.pl/page.php?cat=22) - może prymitywne ale wystarczające.
Jeżeli chodzi o zapchanie instalacji - najczęściej średnica rury ssącej jest mniejsza od średnicy całości instalacji (np. w przypadku axpira rura ssąca to 34mm, a instalacja to 50mm) więc jeśli coś przejdzie przez rurę, to w instalacji napewno już nie utknie.
Gość: Doman.com.pl
2011-04-27 15:19
#6
Rozwiązanie podsuwane przez Jarka jest co najmniej śmiechu warte :)

Pytanie pt. "zatykanie instalacji" to częsta wątpliwość, ale ZUPEŁNIE nietrafiona. Jeśli coś przejdzie przez rurkę teleskopową i wąż ssący, to NA PEWNO przejdzie przez prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną instalację.

W ostateczności (wiadomo, ludzie bywają baaaardzo konstruktywni w korzystaniu z wszelkich wynalazków) można odwrócić ciąg powietrza w drugą stronę. Więcej informacji: http://www.doman.com.pl/forum/discussion/4/co-bedzie-kiedy-instalacja-sie-zatka/
Gość: cytrewa
2014-03-01 20:24
#7
Odkurzacze centralne są niezwykle wydajne, a siła ssania jest bardzo duża. Prędkość powietrza w rurach systemu często przekracza 130 kilometrów na godzinę. Kolejną dość istotną zaletą jest kultura pracy. Podczas sprzątania słychać jedynie cichy szum powietrza, gdyż pracująca jednostka centralna jest schowana z ustronnym zakątku domu i jej po prostu nie słychać. Dzięki temu można sprzątać o dowolnej porze dnia i nocy bez obaw, że ktoś będzie się skarżył na hałas.
_______________________

<a href=" http://dominel.pl" rel="nofollow">kliknij</a>
Gość: Spednet_pl
2014-03-06 12:37
#8
Tutaj mogę się zgodzić,odkurzacze centralne znakomicie sprawdzają się w każdym domu i spełniają swoją rolę. Warto tylko pomyśleć o ich instalacji już na poziomie samej budowy.


www.spednet.pl – pompy ciepła
Gość: misi4sty
2016-09-02 12:37
#9
a może ktoś z was próbował z odkurzaczami centralnymi? myślicie że warto zainwestować w coś takiego pieniądze?
  • 1