Gość: piotr
2007-01-08 00:00
#1
kominek z płaszczem wodnym + co na gaz kondensacyjny
czy warto inwestować w kominek z płaszczem wodnym
w poł z co na gaz
ok 100 podłogowego ogrzewania
Gość: Wojtek
2007-01-08 00:00
#2
Pytanie z rodzaju: czy warto kupić Mercedesa czy wystarczy mi Ford. Kwestia ile masz pieniedzy. Oczywiście, że można te układy połączyć. Potrzebny ci jest tylko zbiornik buforowy i odpowiednia automatyka.
Gość: grzech
2007-01-25 00:00
#3
całe sterowanie jest w komplecie kominka i nie koniecznie zbiornik buforowy tylko wymiennik płytowy ja zrealizowałem taki układ z piecem z otwartą komora spoalania i jest prawie 160 metrów podłogówki i grzejniki i pracuje wszystko cacy
Gość: tom
2008-02-24 00:00
#4
mam kominek z plaszczem wodnym pracuje w układnie otwartym połaczony płytowym wymiennikiem z zamknietym układem kotła kondensacyjnego. jestem bardzo zadowolony, pracuje wysmienicie, palac w kominku mam w dodatku nagrzewany zbiornik c.w.u 200 l, wczesniej słyszałem ze kominek nie da rady nagrzac domu - bzdura ! jeszcze nie miałem potrzeby rozpalania w kominku do tem wyzszej niz 50 stopni , a w całym domu jest bardzo ciepło.polecam tylko zaprojektowanire i wykonanie całosci specjaliscie , moj okazał sie bardzo dobry wszystko przeliczył i zaprojektował dokładnie.
Gość: marcin
2008-03-03 00:00
#5
Witam serdecznie,
Jest szansa na namiar na tego fachowca?pozdrawiam,marcin
Gość: jozef
2008-03-19 00:00
#6
tom, czy w układzie sterowania masz zawór regulacyjny (mieszający) z pomiarem tempe. Układ taki winien samodzielnie przełączać grzanie na piec i na kominek. Potwierdz proszę albo załącz parę zadjęć.
Gość: grzech
2008-03-20 00:00
#7
w sterowniku kominka są odpowiednie styki pod które podpinasz kocioł na styki 3/4 i w chwili gdy kominek osiaga temperature 40 stopni kocioł sie wyłancza i odwrotnie gdy kominek stygnie kocioł powraca do pracy w instrukcji sterownika jest wszystko dokładnie opisane co mozna nim realizować .
pozdrawiam
Gość: józef
2008-04-05 00:00
#8
Grzechu, sterownik faktycznie ma wyjściw Aux do podłączenia innych systemów, piec Detitrich prawdopodobnie ma też styki 3/4 tylko jak to skonfigurować. Poza tym piec i kominek mają osobne pompy, jak oba obiegi są otwarte to wzajemnie się zakłócają i w takim układzie kominek właściwie nie grzeje kaloryferów i podłogówki. Po odcięciu zasilania pieca kominek grzeje jak szalony. Zawór trójdrożny spełnia podobną funkcje lecz automatycznie. Opisz, proszę dokładnie jak Ty to widzisz ze sterownikiem kominka bo nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.
Gość: grzech
2008-04-05 00:00
#9
Zacznijmy od tego że kominek pracuje w systemie otwartym a piec w systemie zamknietym bo nie bardzo widze żeby podłogówka chodziła na otwartym z pierwszej porzyczyny że rury będa zarastały bo jest cały czas dostęp tlenu reszty nie będę opisywał ,a zatem kominek podłanczasz do instalacji przez wymiennik płytowy dobrany do mocy kominka na wyminniku są dwie pompy jedna pracuje w obiegu otwartym kominka a dróga pracuje w obie w obiegu zamknietym Co.Gdy zapalasz kominek i temperatura osiąga ok.40 stopni styki auks odcinają prace kotła startują pompy wyminnika płytowego a kocioł stoi i wszystko chula bez problemu i zaworów trujdroznych na sterowniku masz jeszcze dodatkowe styki pod który podłanczasz zawór elektromagnetyczny na doładowanie wyminnika ciepłej wody zastosowujesz sterownik do kotła węglowedgo z opcją dolnej i górnej temperatury w kładasz czujke do wyminnika i i ustawiasz żadana temperature wody uzytkowej jak chodzi kominek i temperatura jest niższa od zadanej otwiera się zawór i ładuje robiłem ten układ i wszystko ładnie pracuje podaj mejla to ci wyśle to rozrysowane jeszce podłanczałem solar do tego .
pozdrawiam Grzesiek
Gość: grzesiek
2008-04-05 00:00
#10
Zacznijmy od tego że kominek pracuje w systemie otwartym a piec w systemie zamknietym bo nie bardzo widze żeby podłogówka chodziła na otwartym z pierwszej porzyczyny że rury będa zarastały bo jest cały czas dostęp tlenu reszty nie będę opisywał ,a zatem kominek podłanczasz do instalacji przez wymiennik płytowy dobrany do mocy kominka na wyminniku są dwie pompy jedna pracuje w obiegu otwartym kominka a dróga pracuje w obie w obiegu zamknietym Co.Gdy zapalasz kominek i temperatura osiąga ok.40 stopni styki auks odcinają prace kotła startują pompy wyminnika płytowego a kocioł stoi i wszystko chula bez problemu i zaworów trujdroznych na sterowniku masz jeszcze dodatkowe styki pod który podłanczasz zawór elektromagnetyczny na doładowanie wyminnika ciepłej wody zastosowujesz sterownik do kotła węglowedgo z opcją dolnej i górnej temperatury w kładasz czujke do wyminnika i i ustawiasz żadana temperature wody uzytkowej jak chodzi kominek i temperatura jest niższa od zadanej otwiera się zawór i ładuje robiłem ten układ i wszystko ładnie pracuje podaj mejla to ci wyśle to rozrysowane jeszce podłanczałem solar do tego(na kotle na zasilani i powrocie muszą być pozakładane zawory zwrotne .
pozdrawiam Grzesiek

Gość: grzech
2008-04-05 00:00
#11

w
Gość: Michał
2008-05-23 00:00
#12
Cześć,

czytam z uwagą Twoje rozwiązania i chciałbym Cię prosić o schemat takiego rozwiązania.

Budowę domu dopiero rozpoczynam i szukam takiego właśnie roziwązania tzn. kominek z płaszczem wodnym+solary+piec kondensacyjny. Byłbym wdzięczny za pomoc.
ps. czy solarami będziesz wspomagał tylko ogrzewanie wody czy również ogrzewanie.

Pozdrawiam,

Michał z Mysłowic
Gość: suniacz
2008-05-28 00:00
#13
jak dla mnie kominek z płaszczem wodnym to jest rozwiązanie bezsensowne. Ja traktuje kominek (poza funkcją rekreacyjną) jako ostateczne źródło ogrzewania, w przypadku braku prądu itp. A kominek z płaszczem wodnym nie będzie działał jeśli prądu zabraknie. Jeśli już chcesz inwestować w takie biwalentne rozwiązanie zrób zwykły kominek z rozprowadzeniem powietrza. Wydajność będzie podobna a będzie niezawodny.
Gość: Krzysztof
2008-07-05 00:00
#14
Kominek z rozprowadzeniem powietrza nie będzie nigdy tak wydajny jak z płaszczem a po za tym nie uśmiecha mi sie malowanie ścian co roku przy wylotach powietrza.
Gość: Mariusz
2008-07-07 00:00
#15
Witam

Bardzo przydał by mi sie ten schemat układu o którym Pan pisze oto mójn e-mail mariuszitd@onet.eu

Dziekuje i Pozdrawiam