Gość: radix
2008-02-17 00:00
#1
kocioł kostrzewy pellets plus
Mam kocioł Kostrzewy Pellets Plus 25KW od roku ,testowałem już 2 rodzaje paliwa,
obecnie testuję pellets. Wnioski prywatne:
-Eko groszek to dużo kurzu i bród w kotłowni,walka z ustawieniem parametrów
-drewno zdecydowanie czyściej i najtaniej, ale należy mieć miejsce na sezonowanie dewna na posesji. Do kotłowni należy dokladać paliwa co 4 godziny Taką wygodę zapewni każdy kocioł który kosztuje mniejnr niż 2000 zlotych.
pellets - Kiedy w końcu zasypałem zasobnik i chciałem odpalić kocioł zadziałał bezpiecznik różnicowo prądowy w budynku, działo się tak w momencie załączenia sie zapalarki. Byłem pewny że przebicie ma grzałka kotła. (widocznie grzałka jest słabo chłodzona przez wentylator).
Serwis Kostrzewy starałem się wezwać prze 1,5 miesiąca bezskutecznie.(Przy okazji ostrzegam przed serwisem Kostrzewy z firmy Ekopellets z Rumi woj pomorskie. Dzwoniłem kilka razy otrzymywałem odpowiedź w stylu cytat." Jak pojadę na Lębork to panu wymienię grzałkę, "Wyślę do pana kierowcę jak pojedzie tam i tam".
I tak
czekałem i czekałem i można czekać w nieskończoność. W końcu zrezygnowałem z serwisu Ekopelets Rumia, kiedy przez przypadek dostałem telefon do Pana Gawędy z firmy Desto albo Despo również w Rumi który , ku mojemu zadowoleniu, rzeczowo podszedł do sprawy w tydzień załatwił grzałkę i wymienił, ustawil kociol na pellets. Bardzo kompetentna osoba, odpowie na każde pytanie, Kocioł Kostrzewy nie ma dla niego żadnych tajemnic. I najważniejsze odbiera telefony i w razie potrzeby udzieli pomocy przez telefon. Obecnie palę pelletem 3 tygodnie, na razie jest ok.
Gość: bumsreda
2008-03-07 00:00
#2
Witam cie kolego.Prosilbym o wiecej opini na temat tego kotla poniewaz zamierzam go kupic.Chyba ze jestes z trojmiasta to chetnie bym pogadal i zobaczyl osobiscie.Pozdrawiam-Tomek
email bumsreda@interia.pl.
Gość: Słowik
2008-03-18 00:00
#3
Wiam obeceni pale eko-groszkiem ale zastanawiam się na pelletami gdyż z węglem jest problem co dostawa to zmiana nastaw piec. Z treści wynika że mieszkasz gdzieś na trasie Rumia Lębork (ja jestem z Lęborka) chętnie bym porozmawiał na temat palenia pelletami arkadiuszslowik@wp.pl
Gość: bmartin
2008-10-16 00:00
#4
Ja również okolice Rumia Reda Wejherowo. Byłm zdrecydowany na piec Kostrzewy Pellets Plus, ale teraz... zaczynam mieć wątpliwości Czy 25 to najmnijesza moc? Bo mi w zupełności wystarczyłaby 15? Czy teraz, paląc pelletami - już nie ma żadnych problemów? I jakie koszta użytkowaniw wychodzą?
  • 1