Gość: marcin
2006-01-06 00:00
#1
groszek energetyczny31,2
Czy mógł by ktoś napiasac cos na temat groszeku energetycznego 31,2, ile kosztuje za tone i czy opłaca sie go stosowac w piecach c.o
pozdrawiam Marcin
Gość: opa
2006-02-08 00:00
#2
Jak wskazuje sam symbol wg klasyfikacji jest to węgiel energetyczny tzw. płomienny. Część kopalń oferuje ten grosze w ziarnistości do 35 mm. Istnieje na rynku tzw. eko - groszek o ziarnistości 5 - 25 mm i ten jest przystosowany do palników retortowych.
Jako paliwo posiada kaloryczność w zakresie 25 do 29 MJ/kg. Spala sie bardzo dobrze, jasnym, żywym płomieniem. W większości kotłów nie wymaga powietrza wtórnego. Popiół różny, zależnie od temp. mięknięcia.
Jest to obecnie podstawowe paliwo do większości małych kotłów. Zaraz za nim idą węgle kl. 32.1 (płomienno - gazowe) bardzo dobrze sie palace w kotłach.
Cena na rynku między 320 - 380 zł loco skład.
Odpowiadając na pytanie: oczywiście, że się opłaca stosować.
Gość: acislx3
2006-11-21 00:00
#3
Chcę waszystkich przestrzec przed współpracą z firma Przedsiębiorstwo Logistyczne EWA sp. z o.o z Tczewa ul. Kwiatowa 6. Zamówiłem u nich 24 tony eko-groszku z uwagi na cenę hurtową przy tej ilości. Od 18 pażdziernika NIKT nie odpowiadał na maile i dopiero po interwencjach telefonicznych 30 pażdziernika otrzymałem potwierdzenie zamówienia z datą dostawy na 22 listopada. W dniu 21 listopada przez przypadek dowiedziałem się, że wszystkie zamówienia anulowano z uwagi na - podobno - złą jakość węgla a nowe będa prawie dwukrotnie droższe!!!! Cena skoczyła z 390 zł za tonę do 600 zł za tonę. Niestety firma nie zaoferowała mi ŻADNEJ rekompensaty za stracony czas i stracone pieniądze, bo zamiast czekać trzy tygodnie mogłem kupić węgiel gdzie indziej. Nikt nie powiedzial mi nawet słowa "przepraszamy" a normalną praktyką w tej firmie jest to, że NIKT się nie przedstawia swoim nazwiskiem !!!! Póki działają takie "firmy" i funkcjonuje bandytyzm w kontaktach z klientem (inaczej nie można tego nazwać!!!) - daleko nam do Europy !!! Wiadomo - zima za pasem, więc można klienta "dymać ile wlezie i windować ceny !!!!
Gość: frater
2006-12-10 00:00
#4
Potwierdzam, eko-groszek EWA z Tczewa ocieka woda. Pakowany w worki 25kg a dostepny w skladach PSB. Ja zakupilem na test w Strzelinie. TRAGEDIA!!! OSZUSTWO!!!

Jakos zmecze, ale NIE POLECAM- EKO-GROSZEK z EWA Tczew.

Pozdrawiam
frater
Gość: Macarena81
2006-12-13 00:00
#5
Ja nie miałam żadnego problemu z firmą EWA z Tczewa. Owszem,zdarzyła im się gorsza dostawa,ale po reklamacji błyskawicznie wymienili mi towar i dołożyli jeszcze małe co nieco w ramach przeprosin.
Gość: Palacz
2006-12-21 00:00
#6
Jestem ogromnie zaskoczony tego typu zażaleniem. Osobiście zaopatruję się już od 2 lat w firmie EWA i nigdy nie miałem problemów ze współpracą. Muszę przyznać, że w tym sezonie wyjątkowo wystąpiły problemy z jakością węgla, ale rzetelnie wytłumaczono mi przyczyny tego typu perturbacji. Problemy były skutkiem ogólnego deficytu węgla, spełniającego normy jakościowe. Stanowiło to też bezpośrednią przyczynę wyjątkowej zmiany ceny.
Zaopatruję się w węgiel opałowy oraz ekogroszek, zajmuję się też dystrybucją we własnym zakresie. Na obsługę nie mogę narzekać - zresztą po tylu latach owocnej współpracy :). GORĄCO POLECAM!
  • 1