Gość: bl
2005-09-20 00:00
#1
ergolid zamiast woda?
Zamierzam wypelnic system CO plynem ERGOLID EKO zamiast woda lecz nie wiem czy to nie wplynie negatywnie na prace CO lub co gorsze nie uszkodzi czegos.
Ogrzewam piecem EL Kospel.L grzejniki stalowe plytowe Purmo. Jezeli Panstwo posiadaja takie wiadomosci to bylbym bardzo wdzieczny za udzielenie mi porady.
Gość: szoł-men
2005-09-20 00:00
#2
hmmm ? z tego co zrozumiałem, chcesz do policzonej dla wody instalacji c.o. wlać ergolid eco
a mozna się spytać - po co ?
pytasz czy nie wpłynie negatywnie na pracę c.o. - ergilid ma inną lepkość i przewodność cieplną niż woda: to będzie zupełnie inna instalacja. Nie wiem jaki masz dokladnie układ, jak jest duży i jaką np. masz pompę obiegową (wszysko należało by teraz przeliczyć)- ale proponujesz do dizla wlać benzynę, bo to paliwo i to paliwo ...
Gość: Netia
2005-09-22 00:00
#3
Instalację c.o. można zalać płynem Ergolid, na pracę kotła nie ma to wpływu, jednak nie powinien być to koncentrat ze względu na uszczelki w pompie c.o. Należy go rozcieńczyć wodą zgodnie z instrukcją dołączaną płynu.
Gość: YaroS
2005-09-26 00:00
#4
Z tego co wiem to płyny o nazwie handlowej Ergolid są już roztworami więc nie trzeba ich mieszać.
Drugą kwestią bardziej istotną jest rzeczywiście po co to chcesz zrobić. Domyślam się, że może chodzić o napełnienie instalacji w domku letniskowym lub czymś takim, który nie jest urzytkowany cały czas a tylko okresowo.
Należy spełnić wszystkie warunki podane wcześniej przez szoł-mena.
PZDR
  • 1