Gość: nikol
2009-10-13 00:00
#1
czy moge podlaczyc (koze) pod piec kaflowy
witajcie jest to troche smieszne ze nie mozna podlaczyc KOZY w kamienicy rozmawialem z kominiarzem i jest mozliwosc jezeli ma sie wolny komin a raczej ja takiego nie mam.i tak mysle czy mozna by bylo podbaczyc pod dzialajacy piec kaflowy wprowadzic rure z drugiej pieca przeciagnoc ja do drugiego pokoju.Czy mozna bylo by palic jednoczesnie. bo podobno kozy nie maja kanakow ktore by obnizyly by temp.i wpadlem na pomysl zeby poprowadzic to przez piec kaflowy poprostu jednoczesnie bym ogrzewal piec dymem 2 w 1prosze o odpowiedz
Gość: Jarek
2009-10-20 00:00
#2
Nie można używac kóz w kamienicy bez względu czy mamy wolny komin czy go nie mamy. Kozy konstrukcyjnie to zwykłe kominki. Generują dużą temperaturę spalin niszcząc kominy. W kamienicy nie wolno montowac kominków.
Natomiast Ty chcesz zbudowac piec z wysuniętym paleniskiem. :)
To urządzenie, które stworzysz będzie piecem ponieważ spowolnisz spaliny, obniżysz ich temp. Ja tak używam u siebie ale nie w kamienicy. Dym z kominka idzie przez piec do komina. Grzeję dwa pomieszczenia przez ścianę. Piec został do tego celu specjalnie zbudowany. Działa rewelacyjnie ale ja nie musiałem przekonywać kominiarza.
  • 1