Gość: ik
2004-11-29 00:00
#1
czy istnieje takie urządzenie?
witam
mam pytanko: czy dostępny jest klimatyzator o wydajności chłodniczej 10-13 kW, wyposażony w ekonomizer tzn. np. gdy zadajemy temperaturę wewnętrzną ok. 19C to w momencie gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest poniżej temp. zadanej chłodzi powietrzem zewnętrznym gdy nie wystarcza chłodzenie powietrzem zewnętrznym lub temperatura na zewnątrz jest wyższa od temp. pomieszczenia automatycznie załaczana jest jednostka zewnętrzna. Urządzenie ma możliwość 100% dostawy powietrza zewnętrznego. gdy temperatura na zewnątrz jest zbyt niska a my chcemy dostarczać powietrze z zewnątrz to albo urządzenie działa w trybie ogrzewania lub przepustnicami miesza powietrze zewnętrzne z obiegowym aby nie wychłodzić zbyt pomieszczenia bez uruchamiania jednostki zewnętrznej.
dodatkowo dobrze by było gdyby można było podłączyć taką jednostkę wewnętrzną z urządzeniem zewnętrznym typu inwerter lub multisplit.
chodzi mi o producentów lub jakby dla kogoś nie było problemem podanie typu urządzenia, ewantualnie adresu.
dziekuję za odpowiedź. pzdr.
Gość: ion
2004-12-03 00:00
#2
tu chyba nie chodzi o urządzenie tylko o system /nawet zwykła kanałówka/ sterowany automatyką o zadanych parametrach pracy.
Gość: Tomek
2004-12-03 00:00
#3
zgadzam się , poprostu trzeba zastosować wentylacje mechaniczną kanałową urozmaiconą w potrzebne urządzenia dodatkowe i automatykę .pozdrawiam
  • 1