Gość: Tomasz
2005-11-15 00:00
#1
chłodno w sypialni
Witam. Mieszkam w starym, poniemieckim domu. W salonie (ok.60mkw, wys. 3,2 m)- który jest ogólnie chłodnym pomieszczeniem- jest wydzielona sypialnia (25mkw) dwiema ściankami wypełnionymi wełną. Do sypialni prowadzą tylko jedna otwarte zawsze drzwi. W salonie jest kominek, ale chyba z tego powodu, że sypialnia jest pomieszczeniem "ślepym", cieplutkie powietrze z salonu nie może dotrzeć do całej sypialni. Wyczuwalne są w niej wyraźnie 2 stykające się fronty: ciepłego i zimnego powietrza. Pomyślałem o zainstalowaniu chociaż kratek went. na ściance działowej, ale nie wiem, które miejsce będzie najodpowiedniejsze, a nie chcę eksperymentować i bez sensu dziurawić ściany. Może mogą mi Państwo pomóc, lub ew. polecić kogoś w Słupsku, kto mógłby rzucić fachowym okiem? Pozdrawiam, Tomasz.
Gość: Ryszard
2005-11-17 00:00
#2
Bardzo prosze pojechać do firmy "Abimet" w Słupsku , ul. zamiejska , z pewnościa doradzą
pozdrawiam gość z Poznania
Gość: Tomasz
2005-11-18 00:00
#3
Panie Ryszardzie. Bardzo dziękuję za namiary.
Dziś rano już się wkurzyłem i zrobiłem otwór w ściance działowej, założyłem kratki. Na razie tylko jeden otwór, na dole, w najchłodniejszym miejscu sypialni. Zobaczę, czy to zda egzamin, czyli czy powstanie już jakiś "ciąg" w stronę salonu przez tę kratkę i czy zimne powietrze będzie dawało stąd dyla. Jeśli nie, chyba wykonam drugi, ale już u góry, w ściance działowej w części najbliższej mojej kozy w salonie,czyli źródła ciepła, by z kolei ciepłe powietrze mogło wpływać do sypialni. Jeśli i to będzie lipa, kicnę do rekomendowanego przez Pana Abimetu. Pozdrawiam, T.
Gość: Wally
2005-11-21 00:00
#4
Aby wytowrzyć ciąg muszą być kratki na dole i na górze w ścianie działowej. Jedna na górze NIC nie zrobi. Instalując kraktki straci Pan prywatnośc w sypialni , a tam nie tylko sie spi..nieprawdaż?
Gość: Puchatek
2005-11-21 00:00
#5
Aby wytowrzyć ciąg muszą być kratki na dole i na górze w ścianie działowej. Jedna na górze NIC nie zrobi. Instalując kraktki straci Pan prywatnośc w sypialni , a tam nie tylko sie spi..nieprawdaż?
Świeta prawda Wally. I dodam, ze to i tak na niewiele pomoze (choć koncepcja słuszna). (ale gdzieś już to napisałem ;-) )
Gość: Jerzyk
2005-12-13 00:00
#6
Proponuję zrobić w ściance działowej nad drzwiami do sypialni pod sufitem kratkę i zainstalować mały, cichy wentylatorek łazienkowy o mocy 25 - 30 W w drugiej ściance jak najdalej od tych drzwi. Wentylatorek będzie wyciągać zimne powietrze z sypialni i wtłaczać je do salonu, z którego ciepłe będzie napływać przez kratkę i szpary wokół drzwi lub otwarte drzwi.
  • 1