Gość: Paweł
2005-07-22 00:00
#1
Zbiorniki wody pitnej
Cześć,
Czy ktoś z Szanownych forumowiczów(czek) spotkał się z jakimś przepisem mówiącym o sposobie rozwiązania wentylacji zbiornika wody pitnej?
Rozmawiałem z trzema projektantami wod-kan i każdy z nich ma inny pomysł na rozwiązanie, ale nikt nie potrafił mi wskazać jakichkolwiek materiałów w tym temacie.
Gość: szoł-men
2005-07-25 00:00
#2
a to zbiornik otwarty, zamknięty, ile jest od lustra wody do stropu - napisz coś więcej, bo tak to mozemy wróżyć z fusów
Gość: olo
2005-07-27 00:00
#3
Szoł-men, Twoje pytanie wydają mi się głupawe.
Gość: Paweł
2005-08-09 00:00
#4
a to zbiornik otwarty, zamknięty, ile jest od lustra wody do stropu - napisz coś więcej, bo tak to mozemy wróżyć z fusów
Jeżeli potrzeba to uściślam: typowy, zamknięty, wykonany z żelbetu. Całość tj. "sześcian" znajduje się w większym pomieszczeniu, przepompowni. Dostępna jest ściana fronotowa i przesklepienie. Podobnie do zbiornika wody tryskaczowej.
Lustro wody - hmm, zazwyczaj jest to zmienna, wacha się pomiędzy pobieraniem a uzupełnianiem wody. W sumie w max. napełnieniu jest tam ponad 80cm poduszki powietrza.
Nadal szukam jakiegoś przepisu, wskazówki...
PS. Podobno nie ma głupich pytań ;)
Gość: olo
2005-08-25 00:00
#5
Szołmen, czekamy!
Gość: szoł-men
2005-08-25 00:00
#6
Jeżeli potrzeba to uściślam: typowy, zamknięty, wykonany z żelbetu. Całość tj. sześcian znajduje się w większym pomieszczeniu, przepompowni. Dostępna jest ściana fronotowa i przesklepienie. Podobnie do zbiornika wody tryskaczowej. no to sam dałeś sobie odpowiedź - zwentyluj go tak jak zbiornik tryskaczowy - czyli nie musisz wentylować samego zbiornika, który jest otwarty na pomieszczenie przepompowni, tylko samą przepompownię [rury izolowane ok. 2 wymian/h; rury nieizolowane (czyli wlasnie pompownia tryskaczowa) - 5÷7 wymian/h)]; jeżeli nie ma bezpośredniego kontaktu powietrza w zbiorniku z przepompownią należy przewidzieć osobną wentylację zbiornika - minimum 0,5 wymiany/h do lustra wody. Jeżeli przepompownia połączona jest ze stacją uzdatniania wody - to dowiedz sie czy nie stosują tam jakiś chemikaliów (ilość powietrza trzeba będzie policzyć ze względu na nie).
Nota bene strasznie jestes zainteresowany tym tematem, skoro odpisałeś po miesiącu czasu !!
ale coż .. 1000 zł i tak się należy.
@olo nie podniecaj się, to nie chat.onet
  • 1