Gość: Paweł
2006-01-03 00:00
#1
Wywietrzniki do okien PCV
Witam !
Mam wstawione okna bez wywietrzników i chciałbym coś takiego wstawić w okna PCV ponieważ wilgotność jest za duża robi się grzyb ?
Gdzie kupić w Koszalinie ?
Ile kosztuje?
Jak wstawić?
Z poważaniem.
Paweł
Gość: tom
2006-01-03 00:00
#2
Witam serdecznie
Posiadam w sprzedaży nawiewniki okienne firmy aereco:
- higrosterowany biały zestaw [nawiewnik + okap ] 127,05 netto
- higrosterowany kasztan, dębowy zestaw [ nawiewnik + okap]
145,42 netto
- ciśnieniowy 62,12 netto
Montaż proponuję zlecić ekipie z uprawnieniami ponieważ może Pan stracić gwarancję na okna.
Z poważaniem
Tom
tel:0661 700 399
Gość: T. Bezęczkowski
2006-01-04 00:00
#3
Nawiewnik zimą będzie znacznie zimniejszy niż temp. pokojowa więc wilgotność względna przy nim znacznie wyższa i otworzy go na maksa. Sensowniejsze są stałe nawiewniki w oknach a higrosterowalne wywiewniki w kuchni i łazience. Tak to tylko może działć , więc "tom" nie wprowadzaj ludzi w błąd na różnych stronach.
Gość: tom
2006-01-04 00:00
#4
Witam serdecznie
Panie T.B. nie wiem czy zna Pan systemy wentylacji higrosterowanej:
Skutkiem ograniczenia wymiany powietrza w pomieszczeniu jest zwiększona kondensacja pary wodnej. Jest ona odpowiedzialna za zawilgocenie ścian i pojawjania się grzyba
Pierwszą widoczną oznaką złej wentylacji są zaparowane szyby. System wentylacji higrosterowanej, dzięki nawiewnikom i kratką higrosterowanym, dostosowywuje strumień przepływającego powietrza do potrzeb rzeczywistych.W zależności od pory dnia i od sposobu użytkowania pomieszczeń, strumienie odpływającego powietrza zmieniają się wraz ze zmianą użytkowania pomieszczenia [np: w nocy większy nawiew jest do sypialni, w ciągu dnia do pokoju dziennego].Nawiewniki dostosowywują swoje otwarcie zmieniając jednocześnie przepływ w zależności od potrzeb. Gdy wilgotność w pomieszczeniu będzie wzrastać nawiewnik samoczynnie zwiększy przepływ powietrza. A gdy pomieszczenia osuszą się pod wpływem zwiększonego strumienia powietrza nawiewniki samoczynnie zmniejszą jego przepływ.
W pomieszczeniach typu łazienka jak Pan pisze nie stosuje się nawiewników okiennych.
Z poważanie
TOM
Gość: T. Brzęczkowski
2006-01-04 00:00
#5
No właśnie wyjaśniłem Panu poprzednio, że to nieprawda, taką rolę mogą pełnić wyłącznie higrosterowalne wywiewniki, w kuchni i łazience.
Gość: tom
2006-01-04 00:00
#6
Witam
Również zgadzan się, ale trzeba doprowadzić powietrze do pomieszczeń montując w oknach nawiewniki.
Gość: kominiarczyk
2006-01-08 00:00
#7
przypominam, aby przed montażem nawiewników sprawdzić temeraturę grzejników, czy ich powierzchnia i temperatura jest wystarczająca, czy ewentualnie właściwie jest ustawiona krzywa grzewcza, czy ilość energii przekazywana do mieszkania drogą cieplną jest wstanie pokryć wszystkie straty przez przenikanie do chłodniejszego otoczenia, bo doprowadzenie zimnego strumienia powietrza przez nawieniki czy rozszczelnienia w oknach do źle ogrzewanego mieszkania ochłodzi powietrze i wewnętrzne powierzchnie szyb i ścian w mieszkaniu, co automatycznie przy tej samej zawartości pary wodnej w powietrzu mieszkania zwiększy wilgotność względną tego powietrza w mieszkaniu i przybliży temperatury ścian i szyb do temperatury punktu rosy i tam gdzie gdzie temperatura powierzchni zrówna się z punktem rosy to para wodna wykropli się, sprawdź ustawienie okuć skrzydeł okiennych czy powierzchnia rozszczelnienia jest odpowiednia.Czym dane mieszkanie jest na wyższej kondygnacji,czyli ma krótsze kanały grawitacyjne,tym powierzchnia rozszczelnienia powinna być większa,bo przy małej różnicy ciśnień jest mała prędkość przepływu i na odwrót,gdy mieszkanie jest na niższych kondygnacjach,gdzie występują większe różnice ciśnień tym powierzchnia szczelin powinna być mniejsza, aby przy większej prędkości przepływu zimnego powietrza nie doszło do zbyt dużej krotności wymiany powietrza w mieszkaniu .
Gość: Janusz
2006-01-08 00:00
#8
Krótko mówiąc, należy mieć sprawną instalacjie c.o. i ogrzewać mieszkanie i posiadać zapewnioną drogę dopływu powietrza do mieszkania i do otworów wywiewnych o masie odpowiadającej natężeniu objętościowym ujścia powietrza określonego w warunkach higienicznych dla danego mieszkania. Po wprowadzeniu indywidualnych podzielników ciepła i nagradzania mieszkańców za niedogrzewanie własnych mieszkań powstał pęd owczy do hermetyzacji mieszkań i przykręcania regulatorów dopływu ciepła, bo i tak sąsiad nas ogrzeje a nam spółdzielnia wypłaci gratyfikacje pieniężną, tylko co zrobić gdy przewody wentylacji grawitacyjnej wywiewnej lub przewody wentylacji mechanicznej wywiewnej podzielą się i jedne staną się nośnikami zimnego, zanieczyszczonego powietrza a drugie będą pełnić funkcje wywiewną. Przy poziomie wiedzy z fizyki budowli użytkowników budynków mieszkalnych przy partackim wykonaniu izolacji termicznej skorupy budynku należałoby wprowadzić obowiązek instalowania wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła i przestrzegać warunków technicznych i montować regulatory termostatyczne uniemożliwiające obniżenia temperatury w mieszkaniu poniżej 16 C.
Gość: Grzegorz
2006-01-13 00:00
#9
Witam Wszystkich, Szanowni Panowie przeczytałem wasze cenne uwagi o wywietrznikach i nawiewnikach, a poniewaz na tym się nie znam proszę o radę co zrobić aby skutecznie wyelimnować cofanie się powietrza do mieszkania przez kanał wentylacyjny?, mieszkanie M2/38m jest na 1-szym piętrze, strona południowa, blok docieplony styropianem, w mieszkaniu nie ma żadnych oznak wilgoci, mieszkanie ma własną instalację CO gazową - piec termet 18KW ulokowany w łazieńce, pomiędzi łazienką a kuchnią jest w ścianie okienko dawniej tak budowali, mieszkanie ma jedno okno plastikowe i jedne drzwi balkonowe pastikowe, aby zwiększyć dopływ powietrza do mieszkania w oknie i drzwiach balkonu fachowiec zamontował po jednym nawiewniku długości ok 40cm - regluacja dopływu powietrza za pomocą ręcznego otwierania lub zamykania ruchomą listwą tego nawiewnika, przy zamkniętych szczelnie oknach a otwartych nawietrznikach i uruchomionym piecu CO przewodem wentylacyjnym z kuchni ciągnie do mieszkania zanieczyszczone powietrze, dodam że na kominie na kanale wentylacyjnym z kuchni jest zamontowany deflektor (dodatkowe pytanie - fachowcy którzy montowali deflektor boczne pionowe wyloty górne deflektora zaślepili - twierdzili, że tak będzie lepiej działał ale czy napewno?), a na kominie kanału wentylacyjnego z łazienki zamontowana jest jako przedłużenie 2m rura niczym nie zakończona. Aby bezpiecznie ogrzewać mieszkanie konieczne jest dodatkowe otwarie okna wiadomo zwiększa się dopływ powietrza do mieszkania, ale jest duży dyskomfort bo czuje się napływ zimnego powietrza. Na noc CO jest wyłączane. Co zrobić aby mieszkanie dobrze napowietrzyć i nie mieć dyskomfortu z powodu wpadającego zimnego powietrza? Czy jest jakiś nawietrznik który można wmontować np. w okno i wpadające powietrze będzi ogrzewane? Bardzo proszę Was o radę.
Gość: kominiarczyk
2006-01-14 00:00
#10
Panie Grzegorzu ile w mieszkaniu jest otworów wywiewnych wentylacyjnych i spalinowych łącznie czyli ile kanałów kominowych obsługuje mieszkanie oraz jaka jest ich wysokość mierząc od otworu wywiewnego do wylotu z komina oraz jaka jest łączna powierzchnia netto przelotu powietrza w nawiewnikach, jakie są grubości ścian zewnętrznych budynku, czy są one ocieplone.
Gość: jurek
2010-09-02 20:48
#11
zasada dzialania budowa
\
Gość: Tomek 1982
2010-09-08 08:13
#12
Witam!
Chciałbym zamontować nawiewniki na oknach PCV, jednak przeszkadzają mi w tym rolety wewnętrzne na skrzydle okna. Czy można zamontować nawiewnik powyżej skrzydła na ramie okiennej-frezując otwory na wylot i montując elementy nawiewnika odpowiednio wewnątrz i na zewnątrz okna. Czy w razie silnego mrozu z wiatrem przepływ powietrza z zewnątrz nie będzie zbyt silny i nie będzie zjawiska "wpychania " zimna do mieszkania?
Gość: Adrian545 Wieczorek
2011-08-18 00:09
#13
Witam. Ja mam takie pytanie... Wynajmuję mieszkanie i w kuchni jest jedna kratka wentylacyjna. Z tego co wiem to gdy zamontuję tam rurę od pochłaniacza to musi byc druga kratka ale czy wystarczy wkładka czy musi byc wykuta druga dziura na zewnątrz?? http://sites.google.com/site/7770news
Gość: Kajcia
2011-08-30 09:17
#14
Przy zastosowaniu odpowiednich nawiewników, nie ma mowy o "wpychaniu powietrza". Dostarczana jest tylko taka ilość powietrza, jaka usunięta została w kuchni/łazience.
Dodatkowo mają one blokadę- zamykają się przy zbyt silnym przepływie wiatru właśnie aby takiego zjawiska nie było
Gość: Okna PCV
2012-01-21 11:46
#15