Gość: Perełka
2003-10-08 00:00
#1
Wodne ogrzewanie ścienne
Bardzo interesuje mnie pozbycie się tradycyjnych grzejników ściennych , myślałam nad możliwością zastosowania ogrzewania podłogowego jednak u 9 z 10-ciu moich znajomych opinia o tym sposobie ogrzewania jset negatywna.Słyszałam że na ryku pojawiło się wodne ogrzewanie ścienne, czy ktoś może coś wie na ten temat ????????
Gość: Witold Kociołek
2003-10-09 00:00
#2
Wodne ogrzewanie ścienne to b.dobry sposób ogrzewania pomieszczeń u nas mniej popularny, ale np. Niemcy, Austiacy stosuja go znacznie częściej. Jego budowa jest analogiczna do ogrzewania podłogowego, z tym, że rury (mniejszej średnicy) układa się na ścianie na elementach mocujących i tynkuje na mokro. Wiekszość strumienia ciepła oddawana jest na drodze promieniowania (co daje przyjemne ciepło i pozwala na oszczędności energetyczne, obizenie temperatury o 2 stopnie, przy zachowaniu tego samego komfortu cieplnego) Ogrzewanie ścienne jest niskotemperaturowe tzn zasilanie rzędu 35-45 st.C, nadaje się do współpracy z pompami ciepła, kotłami kondensacyjnymi, kolektorami słonecznymi i tradycyjnymi kotłami. Gorąco polecam. Jesteśmy dystrybutorami austriackich systemów UNIVERSA wśród których jest kompletny system ogrzewania ściennego. KOszt porównywalny z ogrzewaniem podłogowym, a nawet niższy. W przypadku zainteresowania, KONTAKT: Witold Kociołek, tel (012) 652-14-13, kom 0 600 34 18 53, e-mail: palmer@practic.com.pl Oferujemy projekt i wykonawstwo.
Gość: T.Brzęczkowski
2003-10-09 00:00
#3
To dopiero jest kretyński pomysł. Ciepło w ciele stałym "idzie" tam gdzie zimniej, w starych systemach wręcz zaleca się ekrany, żeby nie grzać ściany. Opinie są zawsze są negatywne przy centralnym steowaniu i złej izolacji. 022 5591081
Gość: tex
2003-10-09 00:00
#4
1) jak zawiesić obraz lub mebel na ścianie?,
2) czy można położyc tapetę?,
Następne pytania będą po otrzymaniu odpowiedzi.
Dziekuję.
Gość: TED
2003-10-10 00:00
#5
Na Polskim rynku pojawiło się ogrzewanie ścienne proponowane przez firmę Meibes z Leszna która ma kompleksowe ścienne moduły grzewcze , bardzo proste i nieskomplikowane , najważniejsze że jest dostępne od ręki łącznie z doradzdztwem i projektem.Polecam -działa idealnie sam sprawdziłem i nie znam lepszego .Możma obejrzeć i poczytać na stronie WWW.Meibes.com.pl w pomocy technicznej łącznie ze zdjęciami >Moj e-mail tozarek@wp.pl
Gość: Ożar
2003-10-10 00:00
#6
Nie musisz się obawiać wiercenia , firma meibes przewidziała taką ewentualność i ma w ofercie folię termiczną wielokrotnego użytku która przykładasz do ściany i już wiesz gdzie są rurki grzewcze, tapetować też możesz bez obaw , nie ma to wpływu na szybkość oddawania ciepła.tozarek@meibes.com.pl.
www.meibes.com.pl
Gość: tex
2003-10-10 00:00
#7
Dziękuję za odpowiedzi. Oto nastepne pytania:
1)Jak dopasować potrzebną wydajność ogrzewania do powierzchni ścian, będących w dyspozycji- czy są przewidziane jakieś rozstawy- jak w ogrzewaniu podłogowym?
2) Co z higieną takiego ogrzewania w mieszkaniu (promieniowanie oraz różne temperatury ścian z elementami grzejnymi oraz ścian bez tych ekementów)? Pozdrawiam.
3) Co na to elektrycy i ich kable?
Gość: Ted
2003-10-12 00:00
#8
Witaj ponownie!!!.Po pierwsze wydajność dobiera się tak jak w przypadku ogrzewania podłogowego , na stronie www.meibes.com.pl w pomocy technicznej są tabelki z których w bardo jasny sposób możesz odczytać jaką będziesz mić wydajnoć w stosunku do temperatury i przepływu.Podrugie nie masz problemu z rozstawami ponieważ przewody są już umocowane na stalowej siatce.Jeżeli chodzi o temperature ścian to musisz wiedzieć że jest to niskotemperaturowy sposób ogrzewania pomieszczeń od 25 do 45 st. co jest najkorzystniejsze do naszego organizmu oraz dla pomieszczeń.Co do elektryków to jest określone w jakich odległościach mają być przewody elekt. od przewodów grzewczych i trzeba się do tego dostosować i przewidzieć na etapie projektowania(siątkę stalową wycina się nożycami wokół gniazdek.Pozdrawiam tozarek@meibes.com.pl
  • 1