Gość: Grzegorz
2006-02-12 00:00
Wentylacjaw kotłowni/kuchni
Projektant zaprojektował piecokuchnie do ogrzewania mieszkania i gotowania posiłków w budynku mieszkalnym. Urządzenie umieszczone w kuchni budynku na poddaszu. Wysokość komina około 4,5m. Wkuchni istnieje kanał spalinowy do którego chce podłączyć piecokuchnię. Istniejący drugi kanał ma służyć jako kanał wentylacji wywiewnej. W kanale tym projektantprzewidział montaż wentylatora wyciągowego w pomieszczeniu, który ma być włączanay w zależności od potrzeb uzytkownika. Brak jest jakiegokolwiek nawiewu z zewnątrz, okna są szczelne.Czy wentylator jest zgodny z przepisami?
Gość: tom
2006-02-12 00:00
Re:Wentylacjaw kotłowni/kuchni
witam
Panie Grzegorzu proszę oprzesłanie tego projektu jeśli jest to mozliwe ewentualnie o kontakt tel. Szczerze mówiac zastosowanie wentylatora w takiej sytuacji jest niezgodne. na jakie paliwo jest piecokuchenka?.
e-mail: fuhtomag@wp.pl / tel: 0661 700 399 lub [032] 384 46 54
Pozdrawiam
Gość: Grzegorz
2006-02-13 00:00
Re:Wentylacjaw kotłowni/kuchni
Niestety nie mam możliwości przesłania projektu .Piecokuchnia ma być na drewno,odpady, śmieci. Budynek - zabytek. konserwator zabytków nie zgodzi się, więc na wykucie otworów w ścianach zewnętrznych. Projektanttwierdzi, że przy małym wentylatorze (takim jak łazienkowym) nic się nie stanie. wg mnie może być sytuacja, że w nocy przy zamkniętych drzwiach i oknach gdy nie będzie chodził wentylator może nastąpić zassanie spalin z komina. Czy się mylę? Czy zastosować wentylator który włączałby się samoczynnie w zależnoźści od stężenia zanieczyszczeń w powietrzu? Szczerze mówiąc jestto budynek po byłych PGR i raczej nie chcieliby żeby ciągnąć jeszcze prąd na ich koszt i po prostu nie włączaliby wentylatora wogóle.
Gość: tom
2006-02-13 00:00
Re:Wentylacjaw kotłowni/kuchni
Pierwsza sprawa w tej sytuacji nie mozna zastosować żadnego wentylatora ze względu na piecokuchnie.Zgadzam się ze podczas wyłączenia wentylator może powstać cofka, ale przy włączonym zacznie zaciągać spaliny na mieszkanie. A co do owego projektanta to niech podszkoli się z wentylacji.
proponuję zastosować nawiewy w oknach.Co do projektu to wystarczy narysować rozmieszczenie pomieszczeń zaznaczyć okna ,kanały wentylacyjne i komin.Postaramy sierozwiązać owy problem
Pozdrawiam