Gość: Adam
2003-02-05 00:00
#1
Wentylacja przedsionków w garażu.
Czy przedsionek oddzielający garaż od pomieszczeń użytkowych budynku wielorodzinnego musi być wentylowany, np. grawitacyjnie? CZy też wystarczy, że garaż będzie wydzielony tylko parą drzwi 30 minut odporności ogniowej bez jakiejkolwiek wentylacji?
Gość: wentyl
2003-02-06 00:00
#2
jak pomieszczenie nie ma wentylacji - to w nim śmierdzi, zawsze musi być wentylacja (przepływ powietrza) - pytanie tylko jaka: pośrednia czy bezpośrednia. To zależy od układu pomieszczeń i od zakładanego standardu
Gość: magda
2007-03-23 00:00
#3
Witam.
Mnie też ten problem interesuje. Czy pomijając kryterium "śmierdzenia" jest podstawa która nakazuje wentylację konkretnie przedsionków w jednoklatkowych budynkach mieszkalnych np? Bo w końcu co tam ma śmierdzieć jak tam wszyscy tylko przechodzą? No ale jeśli trzeba - to siła wyższa. Ale czy trzeba? Bo jeśli chodzi tylko o ogólny zapis że każde pomieszczenie musi być wentylowane, to można przyjąć, że przedsionek wentyluje się przez otwieranie drzwi do sąsiednich pomieszczeń - czyż nie?
No ale jeśli już, to układ pomieszczeń jest taki: garaż podziemny, wejście z garażu przez przedsionek na klatkę schodową, klatka tylko oddymiana klapą. Z garażu korzystają tylko mieszkańcy budynku. Czy przy garażu wentylowanym mechanicznie można dać w przedsionku kanał grawitacyjny?
  • 1