Gość: staniakos
2005-05-09 00:00
#1
Wentylacja pizzerii
Witam wszystkich.
Mam malutki problemik. Robię własnie projekt wentylacji cukierni z pordukcją pizzy.
Problem jest taki, że mam problem z powietrzem kompensacyjnym dla okapu i pomieszczeń.
Czy komuś z Was, przeszedł prjekt w Sanepid, ze powietrze kompensacyjne jest doprpwadzane poprzez nieszczelności, otwieranie drzwi itp. Jest to troche buła, bo nie mam skąd wziąć czynnika grzewczego do nasgrzewnicy a nie chcę robić nagrzewnicy elekejtrycznej.
Może jakaś kurtyna eleketryczna.
Może jakichś inny sposób.
pzdr
Gość: blake
2005-05-09 00:00
#2
Ilości powietrza potrzebne dla poprawnej pracy okapu będą na tyle duże, że licz na to iż dostanie się ono przez nieszczelności stloarki drzwiowej i okiennej - nawet nawiewniki niewiele pomogą. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze wyliczyłeś zapotrzebowanie powietrza dla okapu - prędkość porywania na dolnej powierzchni okapu powinna wynosić conajmniej 0,25m/s żeby można było mówić o dobrej pracy okapu. Biorąc to pod uwagę - dla okapu np. o wymiarach 1m x 0,5m potrzebujesz conajmniej 450m3/h. W pizzeri pewnie masz wiekszy okap :) Musisz zrobić nawiew bo inaczej, to poprostu nie będzie działać.
Gość: T. Brzęczkowski
2005-05-09 00:00
#3
Nagrzewnicę elektryczną już masz. Piec do pizzy jest nonstop ciepły ma ogrąmną masę, duzo ciepła i nie "strzela tłuszcem" Daj rekuperator i wszystko Ci się skompensyje i ogrzeje.
Gość: spostrzegawczy
2005-05-12 00:00
#4
popieram TB .Dodaj łapacze tłuszczu na okapie i rewizje na ciagach do czyszczenia- w projekcie zalecić mycie łapaczy i kontrolowanie stanu zanieczyszczenia kanałów.
Gość: WojCen
2016-07-21 10:57
#5
Nie możesz dać rekuperatora, jeżeli już to wymiennik np glikolowy, przystosowany dla gastronomii, z możliwością mycia. Rekuperacja może nie przejść, pomimo łapaczy i rewizji, wymiennik i tak się zaklei i stworzy dodatkowe zagrożenie nawet pożaru. Pomijam, że wentylacja przestanie być sprawna. Prędkość na okapie to 0,4-0,5 przy 0,25 raczej nie działa. Wymienniki najlepiej, żeby były na zewnątrz, lub w pomieszczeniu technicznym, ich mycie nie należy do czystych zadań.
  • 1