Gość: Bogusław
2004-12-06 00:00
#1
Wentylacja-mieszkanie
Ratujcie! Deweloper, od którego kupiliśmy mieszkanie zaprojektował wentylację grawitacyjną. Kiepsko ciągnie, często wwiewa zapachy od sąsiadów, po otwarciu lodówki natychmiast gromadzi się na jej ściankach para. Po sprawdzeniu przez inspektora od dewelopera, okazało się, że wiatraczek urządzenia pomiarowego nie drgnął nawet w łazience i wc, a w kuchni ledwie się ruszał. Inspektor stwierdził, że wentylacja grawitacyjna nie musi działać, a wentylacja ciągnie tylko, że "poniżej czułości urządzenia". Stwierdził też, że gdyby otworzył okna, to z pewnością, by wentylacja zaczęła działać...Kretyństwo? Na co się powołać żądając naprawy? Jakiej naprawy żądać? Jest możliwa? Pomóżcie!
Gość: T. Brzęczkowski
2004-12-07 00:00
#2
Kretyńskie? Pan Inspektor miał rację tak działa wentylacja grawitacyjna! Kretyńskie to projektowenie i wykonywanie wentylacji grawitacyjnej. Na projekcie jest kto "to" popełnił, może byś to podał.
Nie ma mozliwości zdyscyplinowania ludzi aby zgodnie z prawem nie robili okapów czy wentylatorków w łazience, które psują wentylacje całości.
  • 1