Gość: Bajka
2005-01-28 00:00
#1
Wentylacja/klimatyzacja sal dydaktycznych z 15 komputerami
Mam 4 sale dydaktyczne z 15 komputerami i 15 studentami każda, bez wentylacji grawitacyjnej, z oknami, w starym budownictwie. Jaka wentylacja ew klimatyzacja byłaby odpowiednia?
Gość: rocken
2005-01-29 00:00
#2
No to trzeba zainstalować instalacje wentylacyjną mechaniczną nawiewno- wywiewno (najlepiej z odzyskiem ciepła). A w okresie letnim jeśli nie jest to duża sala powinno wystarczyć zainstalowanie w kazdej z sal klimatyzatorów typu split.
Gość: Bajka
2005-02-01 00:00
#3
Dzieki za koncepcję. A jaki mógłby być koszt baaaardzo przybliżony?
Gość: IK
2005-02-06 00:00
#4
Klimatyzator kanałowy markowy z funkcją econo-fresh wersja DC-inverter - urządzenie o zmiennej wydajności - chłodzenie przy pomocy zewnętrznego powietrza bez użycia agregatu zewnętrznego, wszystko zaprojektowane fachowo nie jest to jakiś składak gdzie instalotor zakłada sobie jakis dodatkowy termostat, jakieś przepustnice itd. zinstalowałem coś takiego w serwerowni i urządzenie utrzymuje stała temp. 23C bez pracy agregatu wydatek cieplny komputerów ok. 10kW.
Funkcja econo fresh załącza automatyczne przepustnice powietrza w jednostce wewnętrznej dzięki czemu w momencie gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż zadana wewnętrzna urządzenie chłodzi pomieszczenie bez włączania agregatu chłodniczego, agregat jest włączany tylko w momencie gdy temperatura zewnętrzna jest zbyt wysoka aby schłodzić pomieszczenie. Taka eksploatacja daje bardzo duże oszczędności w eksploatacji, gdyż w większą część roku i nocami temperatury nie przekraczają 20C, w sytuacji gdy temperatury są zbyt niskie urządzenie wewnętrzne miesza powietrze zewnętrzne z obiegowy aby uniknąć zbytniego przechłodzenia pomieszczenia.
Zalety: 100% świerzego powietrza, bardzo niskie koszty eksploatacji. szczegóły ewentualnie na mail.
pzdr.
  • 1