Gość: Tadeusz
2004-01-06 00:00
#1
Wally i inni ignoranci pozbierajcie swoje zabawki .Albo piszcie pamiętniki może wydadzą je po śmierci.
Jeżeli ktoś o coś pyta , to liczy że ktoś mądrzejszy lub bardziej doświadczony odpowie .Ale nie od Ciebie (Was) .
Sprawdź sobie np.forum elektrody , gdzie odpowiedź znajdzie doświadczony inżynier i sześciolatek który chce żeby samochodzik miał mrugającą lampkę .
A pamiętaj że nie każdy zadaje tu pytania żeby żeby na twoich odpowiedziach zarabiać .Tak że ludzie trochę zrozumienia , albo zamknąć to forum bo nie można uzyskać konkretnej odpowiedzi (od wielkich fachowców) na tak proste pytanie.
Pozdrawiam wzsystkich Tadzio
Gość: Robert
2004-01-06 00:00
#2
Albo niech stworzą tajne stowarzyszenie
instalatorów bojkotujących wydawnictwa techniczne.
Gość: Robert
2004-01-06 00:00
#3
Albo niech stworzą tajne stowarzyszenie
instalatorów bojkotujących wydawnictwa techniczne.
Gość: cu
2004-01-06 00:00
#4
Panowie,
nie piszcie, bo i tak nie zrozumie (Wally). Chyba cienko z jego forum i psuje to, żebu ludzie przeszli ma "KOSS- forum". Jedno mu trzeba przyznać - wygadany jest, ale to wszystko !. Moim zdaniem powinno się go ignorować. Za parę lat zrozumie, że go tu nie lubią (jak zaskoczy....).
Olejcie go i trzymajcie się mocno
Gość: thingrim
2004-01-07 00:00
#5
Tylko jezeli ktos nie chce podzielic sie swoja wiedza i doswiadczeniem nasuwa sie pytanie po co na takowym forum egzystowac ??
Gość: Grzegorz
2004-01-07 00:00
#6
Dziękuję panie Tadeuszu za tak trafne zdania. Ja też uważam że takie branżowe forum jest do wymieniania wiedzy i doświadczeń a nie do obrażania każdego kto postawi nieodpowiednie pytanie lub je źle postawi, a jego oburzenie że ktoś chce się czegoś dowiedzieć za darmo zostawiam bez komentarza.
Gość: Grzegorz
2004-01-07 00:00
#7
Dziękuję panie Tadeuszu za tak trafne zdania. Ja też uważam że takie branżowe forum jest do wymieniania wiedzy i doświadczeń a nie do obrażania każdego kto postawi nieodpowiednie pytanie lub je źle postawi, a jego oburzenie że ktoś chce się czegoś dowiedzieć za darmo zostawiam bez komentarza.
Gość: Wally
2004-01-07 00:00
#8
Każdy profesjonalista w tej branży nie pracuje SAM. Więc jak ma problem, to spyta się kolegi obok i Forum niej est mu potrzebne. NIKT nie jest wszystkowiedzący, ale Forum to -nie jest źródłem wiedzy. Im szybciej głąby zdadzą sobie z tego sprawę - tym lepiej dla nich. Wiedzę głąby jedne nabywa się na uczelni i w praktyce - ,porady z Forum moga być użyteczne , ale wiedzą nie są. (chce zobaczyc faceta , kóry z wiedzy z forum zrobił pieniądze i z tego żyję). CHCE także zobaczyc takiego - kto posłuchał sie rady z Forum , spieprzył to co zrobił i do kogo ma pretensję?. Ale na tym forum często padają tak kretyńskie pytania , które nawet nie zaczepiają o ignorancję, że zastanawia mnie , KTO je może zadawać?. Odpowiedź sama się narzuca - to są prawdopodobnie ZŁOTE RĄCZKI, którą chcą poraczkować na polu właściwie wyklętym dla ignorantów. I dlatego niech złote rączki , czyszczą kibelki i myja podłogi, zmieniają uszczelki , myją filtry - ale do wentylacji proszę sie nie dotykać!. To jest poważna sprawa - nie od parady SANEPID i p-poż opiniuje takie projekty. Jakoś NIKT nie chce wtrącać się do wody czy ogrzewania za bardzo - ale ILOŚć powietrza w wentylacji musi być precyzyjna i prawidłowo skonstruowana. Na co głąbowi tłumaczyć jaki wentylator ma dobrać - jak on i tak nie WIE jeszcze o 20-tu innych współczynników i parametrów, kóre musi spełnić aby to dobrze pracowało?. Wally NIGDY nie komentował - jak ktoś chce porady technicznej rzeczywistej, czy informacji o przepisach , etc.. Wally reaguje na głąbów , kórzy swoimi głąbiastymi pytaniami wykrzywiają tekst w monitorze. Jeśli te Forum ma mieć jakiś POZIOM , to należy po prostu ignorować takie pytania. Ale mnie czasami ponosi...Miłego dnia ..
Gość: kanał
2004-01-07 00:00
#9
Wally , kolego, nie denerwuj się. spoko! Przecież, jak Gnom powiedział , Głąb nie zdaje sobie sprawę ,że jest Głąbem. Ja czytam te kretyńskie pytania i idę dalej...
Tak, że Wally, nie trać siły na straconą bitwę.. wiesz ,że oni sami sie sieją...
Gość: TADEUSZ
2004-01-07 00:00
#10
Ważną sprawą jest wszystko , a zopiniować projekt chciałoby jeszcze 20 innych insytucji żeby pobrac opłaty.
Człowieku pokaż mi osobę z sanepidu która ma pojęcie o wentylacji.
Dla nich jest ważna co najwyżej szata graficzna projektu lub protokołu.
Chyba nie masz zbyt często z nimi do czynienia.
A ze strażą pożarną ,to sami nie wiedza czego chcą .
Gość: wally
2004-01-08 00:00
#11
wolisz pracować w budynku i zrobioną wentylacją przez " nowo dokształconego przez forum" , czy przez fachowca?
Sanepid sprawdza co ma sprawdzić - to trzyma w ryzach projektantów - aby była odpowiednia ilość świeżego powietrza - a oto właściwie TYLKO chodzi. Reszta to bzdet. Wytłumaczysz to laikom na forum..?
Gość: Tadeusz
2004-01-08 00:00
#12
Reszta to bzdet. Wytłumaczysz to laikom na forum..?..............................................................
Akurat nie taki bzdet bo ja się zajmuję od nastu lat wentylacją w służbie zdrowia i najważniejsza jest tu krotność wymian , bakteriologia , temperatura i wilgotnośc (dla poczucia komfortu i bezpieczeństwa pacjęta ze względu na ładunki elektrostatyczne)Oczywisci mam na myśli sale operacyjne.
Gość: Wally
2004-01-08 00:00
#13
No ale ja o tym mówię!. jak laikowi wytłumaczyć - n-dziesiąt tematów i zagadnień w projekcie wentylacji lub w jej problemie funkcjonowania...Każde pytanie laika na forum - może zrodzić kilkanaście następnych pytań - dlatego nie mogę znieść - jak ktoś od razu daje odpowiedź - nie wiedząć o co na prawdę chodzi. SAM wiesz ile zagadnień musi być rozwiązane. A nie jednym pytaniem ani jedna odpowiedzią- NIE DA się tego zrobić. Nadal się upieram ,że wentylacja JEST po to aby dostarczyć ŚWIEŻE powietrze i usunąć zużyte - na tym to polega - jest to warunek pierwszego rzedu, reszta parametrów technicznych obróbki i transportu powietrza jest ważności drugiego rzędu.
Pod słowem "świeże" pwietrze mam na myśli powietrze zgodne z wymaganiami technologicznymi
Gość: Tadeusz
2004-01-08 00:00
#14
Dlatego mozna np. na temat klimatyzacji sali op. odpowiedzieć:
centrala nawiewno-wywiewna z funkcją nawilżania i suszenia .
3 stopniowy system filtracji .
I dla laika będzie to czytelne , czemu mu nie odpowiedzieć.
Ato czy on wie że musi byc ciepło i chłod to juz jego sprawa ,albo jak się mają zapotrzebowania na wymianę lub czy ma byc nad czy podciśnienie to już jego sprawa.
Jeżeli będzie ciekawy będzie dalej pytał.
I nie wierzę że czai się tam osoba chcąca sprzedać cos szpitalowi tylko ktoś zainteresowany tym tematem.
Pozdrawiam./
Gość: wally
2004-01-08 00:00
#15
nadal uważam ,że powinien ten facet, zadać to pytanie projektantowi, który , za opłatą zrobiłby jemu przyzwoity projekt. Takie pytania nie powinny być na forum, bo za blisko stoją ignoranctwa.To tyle.