Gość: Michał
2003-07-29 00:00
#1
TEMAT: Nowe technologie i urządzenia stosowane w wentylacji i klimatyzacji
Proszę o pomoc w odnalezieniu obszernych i treściwych informacji odnośnie podanego tematu(artykuły, strony, itp.). Z góry dziękuję.
Gość: Michał
2003-09-20 00:00
#2
Czy mogę liczyć na kogoś jeszcze?
Gość: szoł-men
2003-09-20 00:00
#3
wiesz, w branży dużo sie dzieje .. skoro piszesz "pracę" jak się domyślam magisterską to szukaj informacji na uczelni - to tam pojawiają się zawsze najpierw informacje o wszystkich nowinkach, czytaj (choćby w bibliotece) czasopisma branżowe - przejrzyj kilka ostatnich roczników INSTAL'a (takie zielone) - to czasopismo z prawdziwego zdarzenia, a nie zbiór reklam. Na końcu każdego numeru masz streszczenia wszystkich ważniejszych artykułów jakie pojawiły się w prasie branżowej. Poza tym zadzwoń do producentów - wiem, niektórzy totalnie olewają studentów (jak np. pm luft czy grundfos), ale w końcu kiedyś odpłacisz im pięknym za nadobne .... Zadzwoń do Systemair (wentylatory-ciche), do BSH (dobre wentylatory ppoż), Panola (klapy ppoz, strowanie impulsem ect), do producentów kanałow wentylacyjnych "preizolowanych" (z pianek), kanałów owalnych (bo to też w sumie nowość), czy tkaninowych (te bambusy ze szmaty, które można spotkać w hipermarketach francuskich). W branży dużo sie dzieje - w wielu płaszczyznach - lepiej sobie określ zakres zainteresowań, bo całej "nowej technologii" nie opiszesz. Powodzenia.
Gość: Stan
2003-09-24 00:00
#4
Jeszcze ci podrzucę "MultiCity", czy jakoś tak- rozdzielacz do multi-splitów firmy Fuji (chyba). To ma mniej niż 10 lat i może z centralnego agregatu sprężarkowego rozdzielać jednocześnie na grzanie i chłodzenie w wielu jednostkach wewnętrznych.
Gość: Wally
2003-10-16 00:00
#5
Jeśłi chce sie dowiedziec o nowych technologiach w kanałach wentylacyjnych to TYLKO jest jedna taka firma , która ma światowe technologie w tej produkcji niema lepszej -jest nią firma KOSS
www.koss.pl
Może cos sie od nich dowiesz ,jeśłi pytani a będa konkretne.
Gość: jarek
2006-09-13 00:00
#6
cześć jakbyś mógł mi podrzucić też o multicity byłbym bardzo wdzięczny yamayama@o2.pl , hej
  • 1