Gość: Andrzej
2010-10-28 19:59
Sufitowe moduły chłodząco-grzewcze
Witam, mam pytanie odnośnie central swegon serii Gold z opcją pełnej wentylacji oraz grzania i chłodzenia. Czy to się sprawdza w naszym klimacie? Czy jednym układem nawet tak dobra centrala jest w stanie zastąpić trzy niezalaeżne obwody c.o. klimatyzacji i wentylacji? Jeśli tak to jest to genialne rozwiązanie i dlaczego VTS, CP, VBW jeszcze istnieją?
Gość: Rafal Marciniak
2010-11-02 22:31
Re: Sufitowe moduły chłodząco-grzewcze
tak taki swegon i nie tylko jest w stanie coś takiego zrobić, Polacy mają za słabą automatykę a nasi konstruktorzy za słabą wyobraźnie ;/
Gość: dd
2010-11-05 01:27
Re: Sufitowe moduły chłodząco-grzewcze
no ale jeśli dobrze rozumiem to są trzy oddzielne układy - tylko wszedzie nalepka SWEGON
Gość: Betinka
2010-11-05 07:51
Re: Sufitowe moduły chłodząco-grzewcze
cześć,

Możesz powiedzieć jak się ma tytuł tego wątku do treści Twojego pytania i co rozumiesz pod pojęciem "central swegon serii Gold z opcją pełnej wentylacji oraz grzania i chłodzenia"?

nie czepiam się tylko po prostu nie rozumiem o czym piszesz, a może to jakieś ciekawe rozwiązanie, którego nie znam

pzdr
Gość: gnom
2010-11-06 21:04
To jest proste
Jak z nawiewnika leci ciepłe powietrze to jest to moduł grzewczy a jak schłodzone to moduł chłodzący a jak w ogóle leci to pełna wentylacja. Są jeszcze moduły chłodząco-grzewczo-wentylacyjne ścienne i podłogowe. Jest jeszcze moduł filtrowymiennika, nagrzewnicy , chłodnicy i automatyki. Wszystkie te moduły potrafi połączyć ze sobą tylko fabryczny serwis Swegona bo w Polsce nie ma tak dobrych specjalistów. Zresztą po co mają wiedzieć jaki chiński badziew jest jest tam montowany.

Pozdrawiam i gratuluję Swegonowi specjalistów od marketingu.