Gość: Pawelek
2009-09-17 00:00
#1
Studia podyplomowe
Witam wszystkich
cHCIAŁBYM ZDOBYĆ TEORETYCZNĄ I PRAKTYCZNĄ WIEDZE NA TEMAT PROJEKTOWANIA I MONTAŻU WENTYLACJI MECH. KLIMATYZACJI I UKŁADÓW CHŁODNICZYCH. MYŚLĘ O STUDIACH PODYPLOMOWYCH W INSTYTUCIE OGRZEWNICTWA I WENTYLACJI POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ.CO UWAZACIE O MOIM WYBORZE. MOZE LEPIEJ UDAC SIE NA DRUGI KIERUNEK - INZYNIERIA SRODOWISKA W UWM W OLSZTYNIE(JESTEM Z WOJEWODZTWA W-M). GDZIE ZDABEDE WIEDZE NA TEMATY W/W. MOZE ZNACIE INNE INSTYTUCJE GDZIE WARTO BYLOBY SIE UDAC?
Gość: Kalvi
2009-09-18 00:00
#2
Jeżeli chcesz nauczyć się czegoś o układach chłodniczych i klimatyzacyjnych to raczej polecam studia na wydziale mechanicznym (np. maszyny spożywcze i chłodnictwo na PŁ, PP). Wentylki raczej nauczysz się na inżynierii środowiska, choć z tym różnie bywa. Sam robiłem studia najpierw chłodnictwo na mechanicznym. Teraz studiuje inżynierię środowiska (specjalność klimatyzacja,ogrzewnictwo i instalacje sanitarne) na budownictwie i muszę przyznać że wiedza wykładowców o klimatyzacji jest bardzo niska, mogę nawet napisać żenująca. Potwierdzają moją opinię liczne rozmowy z projektantami od sanitarki z któymi muszę niestety współpracować. O projektantach i ich wysokim mniemaniu mógłbym napisać sporo, no ale nie o to tutaj chodzi....
Gość: Tom
2009-09-18 00:00
#3
Co masz na myśli żenujące. Słowo klimatyzacja w Polsce jest żle rozumiane. Co innego parametry czynnika chłodniczego i co tam się dzieje a co innego parametry powietrza. Mnie uczoni na politechnice że wentylacja z chłodzeniem ale bez kontroli parametry zwaratości wilgoci w powietrzu nazywała się wentylacja z normowaniem temperatury w okresie całorocznym a klimatyzacja kiedy kontrolujemy w sposób bezpośredni zawartość wilogi w powietrzu. Urządzenia typu split to nie klimatyzacja to tylko chłodzenie powietrza obiegowego. Jestem po IŚ i nie czuje sie gorszy w tych sprawach bo sporo zainwestowałem samodokształcanie ale chłodnicy maja mętne pojęcie o dobrze zorganizowanym schemacie wymiany powietrza w pomiesczeniach. W Polsce nie ma żadnego specjalistycznej ksiązki na ten temat, pozostaje tylko literatura zagraniczna która opisuje te sprawy w sposób dogłębny. Myślisz że nie znam sie na układach hydraulicznych w kotłowniach i w obiegach chłodniczych.
Pozdr.
Gość: Kalvi
2009-09-18 00:00
#4
Widzę, że wziąłeś do siebie moją wypowiedz... A prawda niestety jest taka że uczą na Iś coś innego i na mechanicznym coś innego. Nie znam projektanta który potrafi dobrze zrobić projekt instalacji chłodniczej, np. do chłodni na jabłka. Wszelkie próby wytłumaczenia kończyły się obrażaniem, no bo przecież on ma uprawnienia a ja jeszcze nie.... Przykre ale taka jest prawda. Podobnie ma się sprawa z klimatyzacją która w zasadzie ma bardzo dużo wspólnego z chłodnictwem tyle tylko że dla wyższych temperatur odparowania. Większość projektantów nawet nie wie dlaczego w DTR- kach dla klimy podają 2 wydajności chłodnicze..... Wracając do zwrotów które użyłeś to studia studiami ale w praktyce wogóle się tego nie używa. Wydaje mi się że niedawno skończyłeś studia. Jeżeli faktycznie posiadasz taką wiedzę jaką twierdzisz to chwała tobie za to- oby więcej takich projektanów. No i jeszcze jedna sprawa- co się dzieje z czynnikiem chłodniczym ma znaczenie dla powietrza, np. jeżeli delta T pomiędzy temperaturą odparowania a temperaturą w pomiezczeniu jest duża to dochodzi do dużego wytrącania się wilgoci z powietrza.
Gość: Renate
2011-10-24 23:05
#5
Hej!
Chcę iść na studia podyplomowe do Wyższej Szkoły Bankowej.
Dużo osób polecało mi osobiście jak i na forach internetowych wyrobienie tam certyfikatu Franklin Univeristy.

Robił może ktoś z was takowy ?
Gość: Peepy
2011-12-12 00:36
#6
Tak. Plecam wszystkim wszystkie rodzaje wszystkich studiów. Studiowałem wszystko i wszędzie i zarabiam teraz na własnym biznesie, tyle ile prezes Goldman Sachs.
  • 1