Gość: Agnieszka
2004-08-10 00:00
#1
Spożywczy - klima obowiązkowa
Witam,
jestem właścicielką małego sklepu spożywczego. Czy prawdą jest, że są przepisy, które obligują mnie do montażu klimatyzacji ?
Jeśli tak proszę o link do takich regulacji.
Aga
Gość: Flex
2004-08-10 00:00
#2
Ktoś Cię wkręca. Obowiązku ogrzewania też nie ma. Inną sprawą są warunki pracy a to wynika z kodeksu pracy a nie z norn (przepraszan za wyrażenie) budowlanych. Jak Ci sprzedawca "leci przez ręce" bo masz w sklepie jek w martenie to Twoim obowiązkiem jest to rozwiązać, lub samej stanąć za ladą.
Gość: szoł-men
2004-08-11 00:00
#3
pytanie - jak sądzę - dotyczy modnego tematu HACCP
w skrócie: ustawodawca nakłada obowiązek zapewnienia odpowiedniej jakości produków żywnościowych - jednym (z wielu) punktów kontrolnych są parametry przechowywania żywności - i one muszą być "odpowiednie" (w zależności od stopnia przetworzenia tychże produków żywnościowych, ich rodzaju ect.).
Nie ma wiec rozwiązań globalnych, standardowych - każdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie.
Gość: Piotr
2004-08-17 00:00
#4
Pani Agnieszko
Nie ma przepisów nakazujących montaż klimatyzacji w sklepie spożywczym ale sa przepisy traktujące o temperaturze przechowywania zywności i temp w pomieszczeniu gdzie pracują ludzie.
Proszę pamiętać że im więcej lodówek i lad chłodniczych w sklepie tym goręcej.
Dla Pani dobra i poprawienia warunków pracy proponuję montaż klimatyzatora.
Temperatura pomieszczenia spadnie a koszty energii elektrycznej wcale nie muszą wzrosnąć ponieważ odciąży pani agregaty lad chłodniczych.
W razie pytań proszę o kontakt klimos@klimos.pl
  • 1