Gość: Anna
2005-06-20 00:00
#1
RoHS WEEE
Opdowiadając na zapytanie znajomego - zagranicznego producenta urzadzeń klimatyzacyjnych, starającego się o wejście na polski rynek, chciałabym prosic o informację o wprowadzonych ostatnio zmianach w przepisach dla urzadzeń klimatyzacyjnych i innch urzadzeń AGD, znanych jako RoHS WEEE.
Ze względu na to, że działam w zupełnie innej branży i nie znam regulacji UE dot. tych kwestii, bardzo prosze o jakiekolwiek informacje.
Gość: Michał Dobrzyński
2005-06-23 00:00
#2
Witam
Projekt polskij ustawy wprowadzającej do naszego systemu legislacyjnego unijną dyrektywę WEEE jest aktualnie w trakcie opracowywania. Radzę się "modlić" o to, aby ustawa ta nie objęła przemysłowych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Udało nam się już uzgodnić z Ministerstwem Środowiska (bo ono jest odpowiedzialne za tę ustawę), że taka właśnie była intencja autorów dyrektywy, aby tym przepisem prawnym NIE były objęte tzw. "fixed installations", czyli urządzenia na stałe przymocowane do budynków. Niestety aktualne zapisy projektu ustawy nie są jednoznaczne. Pracujemy nad tym.
Michał Dobrzyński
Krajowe Forum Chłodnictwa
www.forum-chlodnictwa.org.pl
  • 1