Gość: perszing
2005-02-03 00:00
#1
Projekt środowiskowy - co to ?
Inwestor potrzebuje wykonać PROJEKT ŚRODOWISKOWY, który to projekt miałby udowodnić znikomość działania klimatyzatorów na środowisko oraz brak hałasu na sąsiednie budynki. Jakiś taki dziwny wymóg. Czy Ktoś słyszał o czymś takim, jaka jest cenę za szt/projektu? Kto to wykonuje?
PILNIE czekam na opinie...
Gość: ja
2005-02-03 00:00
#2
Chyba chodzi Ci o Ocenę Oddziaływania na Środowisko (OOŚ). Nie wiem, kto dokładnie się tym zajmuje, ale spróbuj dowiedzieć się na którejś z politechnik na wydziale Inżynierii Środowiska - wiem, że są tam wydziały, które się tym zajmują - myślę, że Ci podpowiedzą gdzie szukać. A poza tym wrzuć w wyszukiwarkę hasła OOŚ. Może coś będzie. Na pewno są książki o OOŚ, bo widziałam. Sam projekt, to jedna wielka ściema, chyba, że ktoś się na tym zna. Ale jak trzeba, to trzeba.
Pozdrawiam
Gość: perszing
2005-02-06 00:00
#3
Dziękuje
Gość:
2005-02-21 00:00
#4
Dz.U. nr 62 poz 627 ze zmianami - art. 49 ust.3
Moim zdaniem, z tego co napisałeś nwestycja nie wymaga raportu oddziaływania na środowisko. W administracji budowlanej ktoś się uparł, aby w projekcie zamieścić informację z ust. 3. Jeśli hałas nie przekroczy (na papierze) wartości dopuszczalnych to na tym się sprawa zakończy (o ile potem po wykonaniu instalacji hałas będzie w "normie").
Pozdrowienia.
Napisz jak się sprawa skończyła.
P.S. Z tego co wiem, nie ma wymogów co do kwalifikacji osoby sporzadzajacej raport (kiedyś takie wymogi były), ważna jest treść i schemat. Warto to zlecić osobie ze "środowiska" to wtedy ma się pewność, że nie odrzucą.
Jeśli chodzi o informacje w projekcie to działka projektanta instalacji.
  • 1