Gość: maly
2005-12-16 00:00
Problem z piecem olejowym
Witam serdecznie,

Mam nadzieje że uzyskam od was szanowni państwo odpowiedź a zarem rozwiązanie mojego problemu. Otóż posiadam piec olejowy z którym mam ogromny problem.Palnik "hermanna", który jest w nim zamontowany(rok prod. 1985-także nie jest nowy), odmówił posłuszeństwa, załącza się i po 5sec. wyłącza.Dodam iż wymieniłem wszystkie możliwe filtry oraz dyszę(nie dość że, ktoś z "grupy trzymającej władze" przegina z ustalaniem cen ropy - to jeszcze ten problem)Wiem że jest trudno wskazać usterkę ale bardzo proszę o przesłanie wszelkich możliwych przyczyn. Zgóry dziękuję

Pozdrawiam

maly
Gość: tom
2005-12-16 00:00
Re:Problem z piecem olejowym
Powodów tak jak słusznie zauwazyłeś moze być wiele, ale dla dobrego serwisanta nie pwinno to stanowić przeszkody do wykrycia usterki. Ale zeby coś stwierdzić to trzeba to zobaczyć. Może to sterownik palnika, moze pompa, a może coś innego. Wezwij serwis, trudno będziesz musiał zapłacić.

Pozdrawiam
Gość: Krzychuuu
2005-12-19 00:00
Re:Problem z piecem olejowym
Podejrzewam fotokomórkę - może być uszkodzona albo tylko zanieczyszczona. Sterownik po uruchomieniu elektrozaworu udrożniając drogę dla paliwa z pompy do dyszy oczekuje na sygnał z fotoelementu który czuwa nad obecnością płomienia. Brak napięcia z fotokomórki lub za mały jego poziom powoduje przejście w stan awarii. Częstą usterką jest zabrudzenie czujnika (wpinany w rurę płomieniową) - wystarczy wyczyścić i jest OK.