Gość: Marcin
2008-11-02 00:00
#1
Problem z Termet 20-GZ-35 - za szybko rośnie ciśnienie
Witam

od tego sezonu zauważyłem, że po około 20 minutach grzania CO ciśnien ie rośnie z 1 bara do 3 i zawór puszcza wodę. Nigdy tak szybko nie rosło. Zauważyłem również, że kiedyś po włączeniu ogrzewania palnik na początku grzał z maksymalną mocą ale po chwili obniżał dopływ gazu coraz bardziej i po ok 10 minutach już ogień był w miare mały podgrzewając wodę nieznacznie (dogrzewając). Natomiast teraz ogień jest cały czas maksymalny. Nagrzewa to powracającą wodę do zbyt wysokiej temperatury. Podejrzewam, że to jest właśnie wina zbyt szybko rosnącego ciśnienia. Moje pytanie więc czy występuje tu jakiś czujnik temperatury powracającej wody czy coś innego co powinno sprawić, że ogień powinien się zmniejszać wraz z ciepleszą powracająca wodą ? Czy jakiś inny system zmniejsza ten ogień ? Zdjęcie pieca umieściłem tu:
http://www.wrzuta.pl/obraz/eu1xWmkbsP/dsc01774
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. Nie wiem również do czego służy ten zawór po lewej stronie na dole za pompą - można go regulować w zakresie 1/4 obrotu. W czasie grzania nie zauważyłem różnicy gdy nik kręciłem. Obecnie jest w połowie możliwości obrotu.
Gość: Marcin
2008-11-04 00:00
#2
Dokładny model pieca to AR-MSC 20-GZ-35

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że w takim "wiekowym" piecu nie ma czujników temperatury powracającej tylko jest jakiś zbiornik, w którym najprawdopodobniej jest pusto (zero ciśnienia) i trzeba go nabić. Gdzieś o tym czytałem tutaj na forum. Jutra ma przyjść serwisant to napisze czym to się skończyło.
Gość: Marcin
2008-11-16 00:00
#3
Pojemnik był pusty. Gość napompował go powietrzem do 0,9 bara i teraz śmiga aż miło :) Koszt 30 zł.
  • 1