Gość: zibipawel
2006-06-20 00:00
#1
Piece akumulacyjne
Chciałbym poznać opinie użytkowników piecy akumulacyjnych w domach jednorodzinnych wybudowanych w nowych technologiach
Gość: kolega
2006-07-07 00:00
#2
wpisz w google termet tam znajdziesz doradztwo servis i instalatrstwo może tam znajdziesz odpowiedż na pytanie.
Gość: adje
2006-07-27 00:00
#3
Piece akumulacyjne o rozładowaniu dynamicznym to w chwili obecnej najtańsze ogrzewanie bezobsługowe.
Oczywiście tańsze jest ogrzewanie piecami miałowymi, trocinowymi itp np. z automatycznym zasypem ale gdy policzyć koszty dowozu paliwa, złożenia, składowania, spadającą sprawność każdego pieca zasypowego, to koszty 1 kW wynoszą ok 12-14 gr na najtańszym paliwie, a dla pieców akumulacyjnych o taryfie G12 to koszt ok. 20 gr za 1 kW, a w przypadku ogrzewania gazem to juz ok. 37 gr za 1 kW.

To mówi samo za siebie.
Jednak obecnie jest sens instalować tylko piece akumulacyjne dynamiczne. Najlepiej z regulatorem pogodowym i elektronicznym ładowaniem. średni koszt takiego pieca o mocy 3 kW to ok. 3 tys zł w cienkiej wersji ( 18 cm) i wyższe dla wersji najcieńszej (13 cm grubosci). Koszt inwestycji jest porównywalny z kosztami instalacji c.o. Ilość potrzebnych pieców wynika z danych strat cieplnych budynku zawartych w projekcie. Jest jednak pewien mankament. Nie zawsze jest możliwość otrzymania odpowiedniego przydziału mocy i ewentualna awaryjność dostaw energii elektrycznej. W rezerwe proponuje zainstalowac jednak kominek z rozprowadzaniem grawitacyjnym. Ten sam jednak problem bedzie wystepował przy instalacji c.o., bo juz dawno przestano realizować instalacje grawitacyjne a pompy wymagaja rezerwowego zasilania które też ma określone możliwości. Wtedy trzeba miec pod ręką mały agregat.

Myslę, że trochę przyblizyłem temat.

Proponuje rozważyć też instalację grzewczo klimatyzacyjna opartą o pompe cieplną wraz z odzyskiem ciepła lub zimna. To koszt ok 20 tys lecz może działąc uniwersalnie i w połączeniu z rezerwowym kominkiem rozprowadzającym ciepło w tych samych kanałach.
Zapotrzebowanie płatne na ogrzewanie spada wtedy o 3,4 - 3,7 raza mniej od faktycznie dostarczanego. Tak więc grzejąc np 3,5 kW płaci sie za zużycie jak za 1 kW ale wtedy średnio to 1 kWh kosztuje już nie 20 gr, a ok 39 gr. Daje to faktyczny koszt za 1 kW ogrzewania ok 11 gr i jest zblizony do pieców miąłowych przy zdecydowanie wiekszym komforcie.

Osobiscie rozważałbym ten ostatni sposób ogrzewania/chłodzenia przy mankamencie odkażania kanałó co 6-12 miesięcy. Stąd należy stosować kanały rozbieralne, pokrywowe, w celu ułatwienia takiej czynnosci i ewentualnie wykonywaniu tego przez użytkownika.
Gość: jead
2006-07-27 00:00
#4
zapomniałem dodać, że ten najnowoczesniejszy system pompcieplno-powietrzne z odzyskiem, nie wymaga kłopotliwego i drogiego rurarzu podziemnie, czy podziemnych zbiorników wody.
W połaczeniu z płaskim kolektorem słonecznym uzupełniającym np ciepła wodę użytkową, dobrze dobranym, to jest to o czym marzy nasza kieszeń i to nawet w tym przypadku gdy koszt inwestycji jest nieznacznie większy.
Eergia będzie drastycznie drożeć i inwestycja będzie coraz szybciej się amortyzować i to zauważalnie oszczędzi naszą kieszeń w momencie wieloletniej eksloatacji
p.s. powyżej pomyliłem nick nie będąc zalogowany.
Gość: zengo
2012-01-16 20:54
#5
Kolega dobrze pisze, co prawda na rok 2012 ceny się trochę zmieniły. Faktycznie jeśli nie ma gazu i jest decyzja na piece akumulacyjne to warto bez 2 zdań dołożyć chociaż kominek, który de facto nie jest drogim sposobem ogrzewania i dość przyjemnym w widoku a mało komfortowym w paleniu i czyszczeniu kominka. Jak by co to porównując na ceneo.pl ceny są najniższe w sklepie internetowym na dobregrzejniki.pl. Już dziś można nawet takie duże rzeczy jak piec akumulacyjny kupować przez internet bo i transport jest tani a można i wynegocjować transport w cenie.
Gość: Lukasz 115
2012-04-03 16:20
#6
Witam może trochę nie na czasie napisany post ale pomoże innym użytkownikom - mam nadzieje :). Jeśli chodzi o piece akumulacyjne jestem za, osobiście posiadam i jestem zadowolony. Stosunkowo ogrzewanie wychodzi dosyć tanio przy odpowiednim użytkowaniu. Dobrą stroną jaką można przeglądnąć to http://pieceakumulacyjne-stiebeleltron.pl/, bardzo dobra firma jeśli chodzi o piece i nie tylko. Niemiecki producent, polecany w wielu sklepach. Natomiast co do używanych piecy to nie polecam, ponieważ nie wiadomo ile jeszcze pociągną i nie wiadomo jak były używane.
Gość: mrowa123q
2013-07-05 11:29
#7
Witam mam pytanie, czy ktoś z użytkowników piszących w tym temacie jest może z Krakowa ??
Potrzebuję dobrej firmy, która mogła by mi przygotować instalację właśnie pod piece akumulacyjne z Krakowa. Czy może ktoś korzystał z usług tej firmy http://instalacjeelektrycznekrakow.pl/ . Zależy mi na dobrym wykonaniu instalacji, żeby się nie okazało później że czegoś brakuje.
Gość: Leszek
2014-01-23 10:04
#8
Polecam, firmę Adagre z Krakowa, zakupiłem u nich ogrzewanie akumulacyjne wraz z montażem i jestem zadowolony, mają również szerszy wybór tego typu urządzeń.
  • 1