Gość: Maciej
2003-12-29 00:00
#1
PILNE!!! Klimatyzacja sala operacyjna
Jakie urządzenie klimatyzacyjne należy zastosować na sali operacyjnej w szpitalu? Czy wystarczy split ?
Gość: Wally
2003-12-29 00:00
#2
Płakać mnie się chce od takich pytań...Ludzie!. Kto w tej branży pracuje..!!?? Gdzie oni się sieją?
Gość: doradca
2003-12-29 00:00
#3
tak Wally, plakac sie chce.... nie chcialabym operowac lub byc operowana w takiej sali... od kiedy inzynieria jest dla amatorow?
Gość: Paweł
2003-12-30 00:00
#4
Zgadzam się z Wami w pełni ! Tragedia ! Takie pytania po prostu już nie są nawet śmieszne, są po prostu żałosne !
Gość: Zenek
2003-12-30 00:00
#5
Oczywiście !!!!! Wystarczy w zupełności !
Jest to nawet zbyt skomplikowane urządzenie do takiego pomieszczenia ! Wystarczy wybić dziurę w ścianie i wstawić wentylator osiowy wywiewny ! Co do nawiewu to nie martw sie jakoś to będzie ! :) Człowieku ....! Skąd się urwałeś ?....
Gość: mieczysław matusiak
2003-12-30 00:00
#6
koniec wypowiedzi
Gość: JAREK
2003-12-30 00:00
#7
jestem chlodnikiem, czasami zajmuje sie klimatyzacja i wentylacja, ale ten temat jest powazny,
to pytanie jest tragiczne, nie pomagajcie!!!
bo szpitale sa tragiczne, a tacy ludzie tylko zmarnuja nasze pieniadze i zaszkodza chorym
niech tym sie zajma specjalisci
Gość: Jacek
2004-01-02 00:00
#8
brak edukacji czy ignorancja?
Gość: Wally
2004-01-04 00:00
#9
KOLEGO ! - jestes TYPOWYM zjawiskiem ,kiedy nic nie wiedzący (czyli głąb) ma układ i może "coś zrobić" np w szpitalu tylko nie wie jak i co, ale wie ,że z tego kasę wyciągnie przes "układ" Jakbyś troche miał oleju w głowie - zaprosiłbyś PROJEKTANTA, i ON za ciebie całą robotę by odwalił. Ale ty wolałeś całą kapustę (wraz głąbem) wziąść do kieszeni - i w zamian, skoczyłeś na FORUM "dokształcić" swoje ego. Ale Ci to nie wyszło- nareszcie gremium zorientowało sie - że dosyć mamy takich pytań!.. Jakiekolwiek PORADY - nie powinny być przekazywane nawet za darmo na tym Forum - z tego zrobiła sie darmowa farsa!. Jak macie zarobić Instalatorzy i serwisanci swoją KASĘ? - kiedy każdy przygłup napisze - i macie 22 odpowiedzi dla niego - jak mu doradzić i jak ma to zrobić !!
lekarze i Prawnicy - jakoś nie mają takiej witryny i NIE doradzają !!Ale my MUSIMY pokazać - że WIEMY!!. Dlatego każdy się zapyta i każdy dostaje odpowiedź. Trzeba z tym skończyć.
Gość: Gnom
2004-01-05 00:00
#10
Nie wiem o co cały ten krzyk. Sam roześmiałem się głośno po przeczytaniu pytania ale nie widzę powodu żeby aż tak naskakiwać na biednego Macieja a tym bardziej go obrażać (sam jesteś głąb Wally) . Czy któryś z szanownych rozmówców był kiedyś w jakimś szpitalu i to niekoniecznie na prowincji gdzie nie robionio remontu sali operacyjnej od 30 lat ? Odchodzące płytki, stare spaczone okna, zupełny brak wentylacji mechanicznej, pełno zakamarków nie do umycia. Klimatyzator nie spowoduje pogorszenia warunków sanitarnych bo i tak już są tragiczne a sala dalej pracuje a ordynator naprawdę nie musi wiedzieć że klimatyzator się nie nadaje. Sanepid zwykle ogranicza sie do pisania zaleceń. Widziałem salę operacyjną z wentylacją mechaniczną w postaci wentylatorka łazienkowego zamontowanego na przewodzie grawitacyjnym. Wentylator został zakupiony przez chirurga z prywatnych pieniędzy. Czy rozmawialiście kiedyś z dyrektorem szpitala o tym ile ma pieniędzy na remonty ? Zwykle cały budżet jest mniejszy od kosztów dobrej wentylacji od 10 do 100 razy. I zwykle te pieniądze są do wykorzystanie tylko do końca roku czyli przez 2 miesiące lub przez 2 dni. Szpitale nie należą do obiektów, które sanepid jest skłonny zamykać ze względu na stan sanitarny. Widziałem też nowo wyremontowaną salę operacyjną, wszystko w niej było nowe z wyjątkiem starego okna , starego grzejnika żaliwnego i z jednym kanałem grawitacyjnym. I sanepid dopuścił ją warunkowo do użytkowania. Być może Maciej jest żartownisiem i postanowił nas podpuścić i rozbawić ale być może zostału mu 8 tyś do wydania do końca roku i pomyślał że zrobi klimatyzację. Zapytał się paru firm w tym firmy "Instalatorstwo sanitarne, ogrzewnictwo, klimatyzacja i rygipsy" i tylko oni mieścili się w kwocie którą posiada i w terminie realizacji. To wszystko jest chore ale to nie wina Macieja. moja rada Macieju, Najpierw postrasz dyrektora że zamkną szpital jak nie zrobicie porządnej klimatyzacji (ale nie wierzę żeby uwierzył) potem pogadaj z ludźmi z sanepidu, którzy przychodzą do ciebie na kontrolę , jak się zgodzą na klimatyzator to montuj, przynajmniej chirurgowi pot nie będzie zalewał oczu. Chociaż ja mam nadzieję że wktótce sanepid pozamyka takie sale operacyjne. PS Czy w twoim szpitalu pielęgniarki z OIOMu zmieniają obuwie i myją ręce gdy idą na podwórko wyrzucić śmieci ?
Gość: Komar
2004-01-05 00:00
#11
Panie Gnomie! Jak już w tej sali operacyjnej zawiśnie okazały "split", to proponuję aby udał się Pan tam na operację głowy.
P.S. Technika to taka działka w której zanim się coś napisze lub powie warto się dwa razy zastanowić.
Gość: Maciej
2004-01-05 00:00
#12
Cel osiągnięty. Myślałem że pod koniec roku nikomu się nie będzie chciało odpowiadać na tak bzdurne pytanie. Ale jestem miło zaskoczony, że mimo wielu zajęć chciało się Szanownemu gronu odpisywać. Wszystkie opinie są bardzo ciekawe . Pozdrawiam Maciej. Do następnego pytanka !!!!!! .......!!!!!!!!
Gość: Wally
2004-01-06 00:00
#13
Nie wiedziałem Gnomie ,że jesteś taki uczuciowy... widać, że takie swojskie miejsca jak opisałeś, muszą być twoim domowym pieleszem.....(mam nadzieje ,że sie tam nie urodziłeś i miałeś ciężkie dzieciństwo...)
Nabywając praktyki Gnoma - w tym całym elaboracie - zaprzeczyłeś Gnomie sobie dwa razy - raz poleciłeś aby zrobił Splita - a raz powiedziałeś ,że lepiej będzie jak taką salę zamkną. ..No zdecyduje się - bo to nie przystoi do twojego poziomu - albo jedno (złe ) albo drugie(lepsze). Ja osobiście Wole jechać 100km do DOBREJ sali operacyjnej , niż umrzeć w śmietniku..
Gość: Paweł
2004-01-06 00:00
#14
Udajesz teraz idiotę ?
Gość: Grzegorz
2004-01-06 00:00
#15
Gnomie zgadzam się z tobą w 1994 roku serwisowałem splita w sali operacyjnej w szpitalu ( w mieście woj.) działał 3 lata nie było problemów z czystością mikrobiologiczną, oczywiście że są standarty których trzeba przestrzegać ale czy panowie inżynierowie aż tak się na tym znają bo jeżeli opisana sytuacja zaistniała to trzeba się nad tym zastanowić