Gość: Zdrajca SPW
2003-10-21 00:00
#1
Osądź SPW
Tak naprawdę po co powstało Stowarzyszenie Polska Wentylacja? Po kilku miesiącach odp. jest już chyba jasna... Nie wszystkie firmy przyjmuja do swojego grona. Coraz częściej slyszy się jakimi drogami probuja walczyc z "konkurencja" czyli m.in. z DOSPELem i KOSSem. Kopią dołki nawet pod www.wentylacja.com.pl tak tak Szanowna Redakcjo...Świadek jednego z zebrań SPW doniósł mi o wniosku jaki tamże rozpatrywano - chciano zmusić www.wentylacja.com.pl do usunięcia ze stron portalu firmy DOSPEL zastraszając portal, że firmy-członkowie SPW wycofają swoje reklamy z www.wentylacja.com.pl. Całe szczęście nie było jednomyślnej zgody...Drugim wspaniałym pomysłem SPW było (a moze i jest) wymuszenie na Targach Poznańskich w związku z impreza "Instalacje 2004" zakazu dla firmy DOSPEL gdyby ta chciała na nich wystapic w zamian za podobne jak wyzej...Czekam na komentarze
Gość: SPW fan
2003-11-09 00:00
#2
W sumie to dobrze ze powstalo stowarzyszenie ktore chce oczyscic rynek ze złodziei...
SPW to po czesci stowarzyszenie firm pokrzywdzonych przez "Złodzieja Wentylacji" , nie dziwi mnie wiec ze probują z nim walczyc, mam nadzieje ze odniosą sukces
Gość: Flex
2003-11-10 00:00
#3
Przeczytaj jak zachowalo się SWP w wsprawie Bartosza wFORUM . Powinno być Stowarzyszenie Wydymać Pozostałych.
Gość: Wentylek
2003-11-10 00:00
#4
A np. ktoś kiedyś napisał krytycznie o Aereco, udawadniejąc, że ich technologie nie mają sensu. I za parę dni wszystko znikło. Napisałem do Pani Aldony i dowiedziałem, się że to prawnicy z SWP nakazali.
Gość: KOSS
2003-11-17 00:00
#5
Ponieważ wymieniono naszą firme KOSS , wiem ,że "dymanie" mojej firmy jest nie ustanne od szeregu lat i najbardziej jest to widoczne w Warszawie. Prawie NIKT z szanujących się firm w Warszawie NIE KUPUJE naszych produktów - co jest trochę dziwne...
SPW jakoś nie zaprosiła nas do swojej organizacji - a jak każdy wie KOSS jest jedną z największych firm wentylacyjnych w Polsce (brak jej w SPW - może świadczyć - że tworzone jest lobby przeciw KOSS, ale DOWODU nie ma,chociaz palcem można pokazać kto i dlaczego kręci ...). No ale każdy wie ,że warszawka jest wielkim Towarzystwem Wspaniałęj Adoracji - a KOSS do niego nie należy i należeć nie będzie. Etyka kupiecka u nas jest zawsze na pierwszym miejscu i zeszmacić się nie damy.
natomiast o firmie DOSPEL nie można NIC powiedzieć oprócz tego że BARDZO sie reklamują (ale jełśi maja pieniądze na tak agresywna reklamę - to ich sprawa) - ich produkt nie jest najwyższej jakości (pod względem technologii produkcji) ale nie wielu producentów oferuje lepsze.
Nie wiem co Dospel zrobił SPW ale to ICH sprawa.
Gość: Wentylek
2003-11-18 00:00
#6
I tak trzymać! Nieobecność KOSS-a w SWP jast narazie jedynym pozytywem tej firmy, ale od czegoś trzeba zacząć.
Gość: szoł-men
2003-11-18 00:00
#7
nie zgodzę się z Tobą Wentylku - Koss prowadzi wprawdzie BARDZO :)agresywną reklamę swoich produktów, która przynosi pewnie więcej szkody niż zamówień i na dodatek szef Koss (dyslektyk) wali do każdego z grubej rury, ale ... jeżeli powstaje stowarzyszenie, które deklaruje konsolidację środowiska i stawia sobie za cel propagowanie idei dobrej wentylacji oraz udostępnianie wiedzy wszystkim ("stowarzyszenie ekspertów") - to trzeba zaprosić do swego grona wszystkich, którzy mogą coś pomóc, którzy mają doświadczenie i niemałą wiedzę - wszystkich! tych których się lubi i tych których sie nie lubi. Bo w przeciwnym razie tworzy się Casa Nostra - towarzystwo wzajemnej adoracji. Jeżeli w SPW będą ludzie którzy nie będą się ze sobą zgadzać - to TO własnie dobrze wróży temu stowarzyszeniu, bo konstruktywna krytyka (wierzę w to - cóż młody jeszcze jestem) prowadzi do nowych badań, analiz i nowych lepszych rozwiązań. Wiem (czytając to "forum" trudno nie zauważyć), że nie zgadzasz z kilkoma poglądami prezentowanymi przez Kossa (ładnie to ująłem, prawda ?), ale wierzę, że dostrzegasz też i plusy - ciekawe rozwiązania, dostępność informacji ect. Nie zamierzam jednak reklamować Kossa, bo pozytywna reklama chyba jest niezgodna z polityką tej firmy :) i dostanę po głowie od Wally'ego (a chciałem tu nadmienić, że mnie się jeszcze nie czepiał). Na koniec - osobista uwaga - nie wiem jak działa SPW, ale wydaje mi się że organizacja tego typu jest nam bardzo potrzebna - organizacja, która skupi wszystkie instytuty badawcze oraz naukowe, będzie propagować mądre rozwiązania oraz udostępniać fachową wiedze, bo niestety nasza branżowa organizacja NOTowska temu jakoś nie może podołać. Jeżeli zaś SPW to kolejne stowarzyszenie kolesiów to faktycznie dajmy sobie z tym spoków .... A tak przy okazji - zadaliście pytanie ekspertowi SPW ?
Gość: Wally
2003-11-20 00:00
#8
Hej, charakter mam trudny - ale zrobiłem kawał dobrej roboty na tym polu wentylacji i jestem dumny z tego.
Moja reklamą szoł-menie jest zawsze produkt. jeśi sam nie potrafi się sprzedać z poziomu reklamy bezpośredniej - to w d..pe nikomu nie będe tego wciskał poprzez wazelinowanie kolesiów i innych koterii, co jest nagninną praktyka warszawki.
Wracając do SPW - to około 15-tu miesięcy temu napisałem list otwarty do SPW (now Dyrektora Generalnego - własnie zmienił się wtedy)- i wygarnałem jemu jak ma wyglądac ta organizacja - Troche w stylu amerykańskim jak SMAC-na i dałem mu duzo informacji , o ktorej własnie wspominałeś - NIC z tego kolego !- Ściema totalna - zamilkł - jakby umarł - bo powiedziałem o wszystkich błedach - więc za dużo wiedziałem - nie nadawałem się do SPW - bo miałem rządania !
Jeśłi SPW nie zaprasza do swojej organizacji takiej firmy jak KOSS ( jednej z pierwszych firm w tej branży ) - to już wiadomo ,że jest to Towarzystwo Wspaniałej Adoracji - bo ja bym się z nimi nie patyczkował - jakbym zobaczył lizustwo i wazeliniarstwo - to Ziomal dostałby zaraz między oczy - taki jestem
do Wentylka
jeszcze młody jesteś - mało masz pojęcia o KOSS-ie pogadajmy za 10 lat
Gość: Wentylek
2003-11-20 00:00
#9
A co Szanowny Pan na to ( z www.wentylecja.pl): " ...nie mogą istnieć nawiewniki higrosterowalne, przy niskich temp. powietrze wchodzące wystudza obudowę więc więc wilgotmość względna w jej wnętrzu znacznie wzrasta,często dochodzi do punktu rosy i nawiewnik otwiera się niezależnie od potrzeb i wilgotności względnej w pomieszcaeniu. "
No ale SWP poleca takie "rzeczy" i jeszcze dodaje, że się na tym energię oszczędza. Jeżeli człowiek dla zdrowia i rozumu ma dostawać 20 m3/h powietrza? Domyślam się, że ktoś z firmy wciskającej takie wynalazki jest we władzach SWP innego wytłumaczenia nie ma
Gość: Grzegorz
2003-11-20 00:00
#10
Treść postu została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu Forum HVACR wentylacja.com.pl
Gość: Grzegorz
2003-11-20 00:00
#11
Treść postu została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu Forum HVACR wentylacja.com.pl
Gość: Wally
2003-11-20 00:00
#12
A co nie wiesz ! W warszawce WSZYSTKO sie sprzeda. każda zmora znajdzie swego amatora ! Nawet najgłupszy pomysł znajdzie jeszcze głupszego , aby to sprzedać i kupić. Ostatnio widzę jak jakis Francuz promuje , wszędzie gdzie możliwe , rurę szmacianą z wentylatorkiem - co ma być ponoć instalowane w każdym pokoju - jako rekuperator ciepła !!.
Na widły z takimi i do gnoju - bo siły nie ma na tych półgłupów i nóz w kieszeni sie otwiera
Widac więc ,wracając do tematu SPW - że oni stosuja podobne taktyki i promuja głupie pomysły pod płaszczykiem nowych technologii
Gość: Flex
2003-11-20 00:00
#13
Tylko co do dego ma Warszawa, głupich nie sieją... i..
Gość: Wally
2003-12-02 00:00
#14
Wentylku ,jak każda szanująca się organizacja ,powinno byc takie gremium techniczne kontrolujące co się reklamuje i jak i oceniłoby produkt pod różnymi względami. na zachodzie zajmują sie tym szanowne instytuty (opłacane) lub organizacje konsumenckie. Ale to u nas nie istnieje !! - bi jak wiemy te 20 lat do tyłu to mamy w plecy. Popatrz ! w każdym miesięczniku , tygodniku - KAŻDY reklamuje nawet niestworzone rzeczy i wydawcy to łykaja - bo szmal maja za to.
Według mojej opinii - robienie dziury w oknie czy w ściane - pod szumną nazwą "nawiewniki higro-sterowane" - jest tak samo nastepnym gadżetem z pola wentylacji i NIC na to nie poradzimy ,ponieważ jak powiedziałem warszawka - przyjmie każdy pomysł i zawsze jakiś wariat się znajdzie, który to wyspecyfikuje w projekcie i każe zainstalować komuś aby później go szlag trafiał.
Gość: Wally
2003-12-02 00:00
#15
Warszawa ma ich (głupich) najwieksze stężenie per capita.
Siedze tutaj juz dosyć długo i nie mogę sie nadziwic skąd ci ludziska sie biorą.